VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mateřské školy v Chebu mají pro děti dostatek míst

Cheb - Matky z Chebska nemusejí mít starost, zda svou ratolest budou moci umístit do některé z vybraných mateřinek.

15.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Pryč jsou doby, kdy řešili ředitelé mateřských škol problémy s nedostatkem dětí. Třídy se musely slučovat, pedagogové přicházeli o pracovní místa.
Nových žáčků je ale i na Chebsku stále víc a víc.

V některých školkách jsou i přes babyboom kapacity stále dostačující. Jinde připravují nové prostory pro další třídy. A to i přes tvrzení odborníků, že začne zanedlouho počet dětí opět klesat.

Například v Chebu situaci s přibývajícími novými žáčky řešit nemusejí. Mateřské školy zde navštěvuje přibližně 950 školáčků. „Konečná kapacita je ale stále vyšší,“ sdělil vedoucí odboru školství, tělovýchovy a kultury Zbyněk Syrovátka. „Dohromady bychom mohli nabídnout místo v mateřských školách 1100 dětem,“ uvedl. „Momentálně se tedy o rozšiřování školek v Chebu neuvažuje,“ potvrdil.
Jiná situace ale panuje ve Skalné. Tu 'nepostihl' pouze zmíněný babyboom. „Poslední dva roky jsme u zápisů zaznamenali víc zájemců, než jaké máme možnosti,“ pověděl skalenský starosta Radomil Gold.

Ve Skalné se nestaví nejen mnoho rodinných, ale také bytových domů. A to láká především mladé rodiny. Město je vzdálené od Chebu pouhých třináct kilometrů. I přes to může svým obyvatelům nabídnout poptávaný klid.
Zatím jsou ve skalenské mateřské škole v provozu dvě třídy. To by se ale mělo změnit. „Je to opravdu optimistický odhad, ale doufám, že třetí třídu budeme moci otevřít už v září,“ uvedl starosta. I zde se před lety slučovalo. Jedna ze tříd posloužila k ordinaci dětské lékařky. „A to se nám osvědčilo. Nechceme ordinaci přemisťovat,“ zdůraznil Gold.
To ale znamená hledat prostory pro novou třídu. Ale také to je již vyřešené. Jedná se o půdní vestavbě budovy školky. Tam budou čas trávit ty nejstarší děti.

„Zvětšení kapacity je zde opravdu akutní záležitost. Povolení již máme, takže doufám, že nebude nereálné třídu do nového školního roku připravit,“ doufá starosta.

Celková kapacita skalenské mateřské školy by poté měla být dvaasedmdesát žáků. „Mohli bychom tedy přijmout čtyřiadvacet dětí,“ upřesnil Radomil Gold. Do teď muselo zařízení odmítat děti mladší tří let, či ty, které nejsou přímo ze Skalné.
A kolik bude nová třída pro školáky mateřinky stát?
„Počítáme, že se 'vejdeme' do pěti milionů korun,“ uvedl starosta. Dodal, že částka zahrnuje vše, tedy i veškeré potřebné věci k dodržení hygienických pravidel.

Autor: Václava Simeonová

15.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení