Čtvrtá základní škola v Chebu uzavřela přátelství se základní školou v německém Etzenrichtu. Pro školy to znamená, že budou společně pořádat výlety a další akce.

„Jsem opravdu rád, že můžeme začít s chebskou školou spolupracovat,“ uvedl ředitel etzenrichtské školy Wolfgang Bodensteiner.
Přínos bude mít přátelství pro obě školy. V obou se děti učí jazyk toho druhého. Čeština je mezi německými školáky docela oblíbená.
„Jsme velice potěšení zájmem o spolupráci s naší školou,“ řekl ředitel chebské 4. Základní školy Miroslav Kříž . „Již dlouho jsme hledali partnera, která má zájem o navazování nových přátelství, spolupráci a výměnu zkušeností v oblasti vzdělávání a sportu.“ A dodal, že věří, že uzavřením smlouvy o spolupráci začíná nová etapa v dějinách školy.

Starosta obce Etzentricht Martin Wallinger ve své řeči uvedl: „Je to slibný začátek. Doufám ale, že největší prospěch z partnerství budou mít děti obou stran.“

Ačkoliv se ředitelé škol sešli ke slavnostnímu podepsání smlouvy o partnerství teprve tento týden v Etzenrichtu, už domluvili první výlet.
„Dohodli jsme se, že přijedeme s dětmi do Chebu, a to 22. května,“ uvedl Bodensteiner. „Navštívíme pak společně s českými školáky a učiteli přírodní rezervaci SOS, Františkovy Lázně, Motýlí dům a také dětské hřiště v Chebu u školy,“ dodal.

Německé děti na své škole k tak slavnostní příležitosti připravily společně s učiteli bohatý program. Česky přednesené básně či písně potěšily nejen rodiče, ale také zástupce české strany – ředitele školy, pedagožky a vedoucího odboru školství Zbyňka Syrovátku. Původně se měl zúčastnit také chebský místostarosta Michal Pospíšil. Ten se ale pro nemoc omluvil.