Sleva až 80 procent, výprodej, akce. Taková lákadla zvou zákazníky do obchodních domů v Chebu.

Pokud někdo spoléhal na to, že bude po Vánocích levnější elektronika, dočkal se. Letáky nabízejí levné fotoaparáty či notebooky, ale také knihy, CD a DVD či sportovní potřeby.

Povánoční slevy jsou každoročně oblíbené. Využívají je zejména zákazníci, kteří nestihli nakoupit před Vánoci, nebo ti, kteří čekali na nízké ceny vyhlédnutého zboží.

„Viděla jsem v televizi reklamu, že v Tescu mají až sedmdesáti procentní slevy, tak se tam zajdu podívat,“ poznamenala Helena Juřičková z Chebu.
„Dostala jsem pod stromeček nějaké peníze, tak si pořídím levnější oblečení. Jen doufám, že nebude obchod plný lidí, tlačenice nemám moc ráda,“ řekla.
„Počítal jsem s tím, že po svátcích zlevní elektronika, stejně jako každý rok,“ přidal se Josef Navrátil. „Mám v plánu koupit si nějaký notebook. Jak jsem viděl, nejsou drahé a teď ve slevě jsou ještě levnější,“ poznamenal.

„Když vidím ty slevy na neprodejných věcech, tak to považuji jenom za další reklamní kampaň,“ nesdílela nadšení dalších kupujících Alena Bežáková. „Stačí se podívat, jak to vlastně ve skutečnosti s těmi slevami je. Před ní obchodníci uměle vytáhnou cenu nahoru, aby pak s velkou pompou zveřejnili ceduli sleva. Stejně si myslím, že je většina zboží zbytečně předražená, každý se jen snaží vydělat,“ neskrývala svůj názor.
„Mám za to, že lidé stejně jen utrácejí za to, co ve skutečnosti nepotřebují. Reklama dělá hodně,“ uzavřela.

„Já jezdím raději nakupovat do Německa. Řekla bych, že tam stále seženu kvalitnější věci za rozumnou cenu po celý rok, nejen v povánoční či jiné slevě,“ řekla další ze zákaznic jednoho z obchodů. „Tady jsem jen pro nějaké základní potraviny. Pro větší nákup si přijdu, až tu nebude takový nápor, vadí mi totiž fronty u pokladen. Někdy přemýšlím, proč mají obchodní domy tolik kas, když jich neběží ani polovina,“ konstatovala. Podle průzkumu Deníku nejsou obchodní domy v Chebu tolik přetížené. Například v Intersparu bylo přibližně tolik zákazníků jako v jiný pracovní den, ani Tesco nepraskalo ve švech, parkoviště před Obi bylo včera obsazeno zhruba z poloviny.