Téma zimní údržby v současném počasí hýbe Chebskem. Hromady sněhu dělí lidi na ty, kdo je uklízejí a na ty, kteří si stěžují, že není uklizeno.

Ašská radnice na svých internetových stránkách vypsala anketu, jak jsou obyvatelé města spokojeni s úklidem ulic a chodníků a vyzvala je, aby svůj námět na vylepšení služeb rozvedli. Zatím sedmdesát procent respondentů vyjádřilo svou nespokojenost se zimní údržbou.

„Každoročně řešíme problém s parkováním,“ uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Nahromaděný sníh po okrajích komunikací ale začneme odvážet,“ řekl s tím, že zpočátku zimy byli lidé docela spokojeni, se současným větším sněžením se ale objevují výhrady.
„Přeci jen tady máme sněhu víc než v Chebu a navíc jsme kopcovité město,“ poznamenal. „Přišly mi také připomínky od obyvatel ze Sibiřské a Jiráskovy ulice, že není uklizený chodník, na totéž si stěžovala i maminka s kočárkem.“

Jak Vrbata sdělil, podněty od občanů předává kontrole technických služeb, která se je ve spolupráci s pracovníky Ašských služeb snaží řešit.
„Máme alespoň konkrétní podněty, co bychom měli zlepšit. Můj názor ale je, že oproti jiným letům se situace zlepšila. Autobusy projedou všude, záchranka se také dostane, kam potřebuje. Tohle je prioritní,“ řekl.

„S odhrnováním sněhu je problém. Auta parkují podél cest, ale snad by to šlo řešit tak, že by Ašské služby daly vědět, kdy budou odklízet sníh a lidé by si na tu dobu přeparkovali,“ vyjádřil se Radek Kopta z Aše.

„Na některých komunikacích stojí auta celou zimu a majitelé s nimi nevyjedou. Protože mají poznávací značky, nemůžeme situaci řešit jejich odtažením, takže se snažíme majitele obcházet,“ poznamenal na závěr Vrbata.

V Chebu si obyvatelé stěžují na neuklizené historické centrum města. „Tady se nedá chodit, natož jezdit autem,“ postěžoval si senior Josef Tomáš.

"Hlavně že na náměstí shazoval Chetes sníh ze střech, ale chodníky jsou zasypané,“ rozčílil se.

Český hydrometeorologický ústav vydal další varování. Sněhové jazyky hrozí až do půlnoci 18. února.