Zvládnutá sněhová kalamita? „Ne,“ oponují občané. Podle některých obyvatel města se po několika silnicích Chebu nedalo téměř jet – pluhy je prý vůbec neprojely.

„Absolutně nechápu, jak je možné, že jsou části našeho sídliště ráno neprojeté,“ rozčiloval se pětatřicetiletý Marcel Hovorka z chebského sídliště Zlatý vrch. Podobně se zlobili další místní lidé.

Pracovníci Chebských technických služeb (Chetes) ale vinu odmítají.
„V některých lokalitách Chebu je stav opravdu špatný. Nejhorší je to právě na zmíněném chebském sídlišti Zlatý vrch. Prohrnout tam silnici ve čtyři hodiny ráno je ale nemožné. Mezi auty stroj nemá šanci projet,“ řekl Tomáš Pucholt, vedoucí údržby a čištění komunikací společnosti Chetes.
Mnohá místa proto musejí pracovníci uklízet ručně. Ani to ale někdy nestačí, ačkoli jsou v terénu všichni, kteří mohou.

V Chebu se tak opět projevil už několikaletý problém s nedostatkem parkovacích míst, který se týká několika sídlišť. Nejhorší situace je už ale řadu let na Zlatém vrchu. Úředníci proto žádají o dotace. Díky té by se místa na parkování mohla vytvořit.
„Pokud bude naše žádost vyhodnocena kladně, rýsuje se možnost investovat v této lokalitě v letech 2009 až 2013 kolem 250 milionů korun, “ uvedl už dříve vedoucí odboru pro dotační politiku Miroslav Hofrajtr.
Podle plánů by při revitalizaci sídliště mohlo vzniknout 240 nových parkovacích míst. I tak bude ale stále polovina potřebných míst ke stání vozidel scházet.

Krušné chvíle ale lidé při sněhové kalamitě nezažívali jen na sídlištích.
„Po chodníku na náměstí se téměř nedalo jít,“ láteřil Jan Starý z Chebu. „Hlavně, že se před městským úřadem sníh odvážel, ale jinak nic,“ zdůraznil.
Vyvážet sníh však musejí zaměstnanci Chetes běžně. „Když je víc sněhu, je jeho vyvážení běžnou záležitostí,“ uvedl Pucholt. „Odváželi jsme jej od autobusových zastávek, chebského městského úřadu nebo třeba z chebské ulice 26. dubna,“ konstatoval. V případě, že je sníh naprosto čistý, vysypou ho pracovníci Chetes do řeky. „V opačném případě ho odvážíme k nám do depa. Pak ho ekologicky likvidujeme,“ dodal Pucholt.