Necelé tři roky 'seděla' na stromě v parku u Hradební ulice socha ženy. Pravděpodobně ji poškodil vandal. Socha je bez nohy a prasklá. Škoda? Desítky tisíc korun.

Mnozí Chebané čin nechápou. O tom, že se stala socha víc než nedílnou součástí parku svědčí třeba to, že ji lidé oblékali. „Je mi to vážně líto,“ posteskl si Jan Marek z Chebu. „Chodím okolo parku do práce. Když jsem viděl sochu oblečenou, vždy mi to zvedlo náladu. Dost dobře nechápu toho, kdo měl chuť ji rozbít,“ kroutil nechápavě hlavou.

Figurína ženy 'seděla' na stromě v parku u Hradební ulice od Krajinné výstavy Cheb-Marktredwitz v roce 2006. „V současné době se nachází v prostorách Turistického infocentra,“ sdělila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. Úřad škodu odhaduje na 35 tisíc korun. „V době nákupu do majetku města, kdy měla figurína oživit nově upravený park v okolí Hradebního příkopu, byla oceněna na 100 tisíc korun,“ popisovala mluvčí.

„A od té doby ji recesisté tu oblékali do kabátku, čepice, šály a dalších svršků, tu svlékali do blůzky či prádla - podle počasí,“ připomněla Martina Kuželová. „Bylo to úsměvné a určitě nám to nevadilo. Proto se nyní ani nechce věřit, že by ji vandal či vandalové poškodili úmyslně. Raději si myslíme, že někomu při dalším šňoření ve výšce prostě upadla.“ Mluvčí dodala, že je nyní událost v rukou pojišťovny, na opravu poškozených končetin v této chvíli peníze nejsou. A policisté zatím celou věc stále šetří.

Podle místních sochu poškodili noční výletníci posilnění alkoholem. „Chodí tady okolo víkendu spousta opilých lidí,“ popisovala jedna z místních obyvatelek. „Vůbec bych se nedivila, kdyby to někdo udělal záměrně. Dnes už si lidé ničeho neváží,“ dodala.