Nové dopravní značky upozorňují řidiče na nebezpečnost mezinárodní silnice I/6 na Sokolovsku. O jejich umístění usilovala policie, která tak zareagovala po tragické bilanci, kdy na začátku roku na tomto úseku tragicky zahynuli během několika dní čtyři lidé. „Tak tragický začátek roku jsme nikdy nezažili,“ řekl tehdy šéf sokolovského dopravního inspektorátu Pavel Žíha.

U silnice ve směru Sokolov – Cheb byly ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic umístěny výstražné značky s upozorněním, že se jedná o úsek častých dopravních nehod. Byl navíc prodloužen úsek, kde je snížená rychlost z devadesáti na sedmdesát kilometrů v hodině.

Mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová označila silnici I/6 za jednu z nejkritičtějších v Karlovarském kraji. Ta se v současné době přeměňuje na rychlostní komunikaci R6. „Proto tu řidiči musí zpozornět a očekávat nejedno bezpečnostní opatření. Zvýšili jsme rovněž policejní kontroly. Jsou nyní zaměřovány také na noční piráty silnic. Policisté kontrolují neukázněné řidiče a sankcionují je blokově, nebo je většinou oznamují správnímu orgánu, kde jim hrozí vysoké pokuty,“ uvedla Kávová s tím, že stále více případů se objevuje přes den.

„Tragičtější nehody jsou ale právě v noci,“ poznamenala. „Vlivem vysekání lesního prostoru v blízkosti silnice se může zdát řidičům tento úsek jako přehledný, a tudíž nerizikový. Může také svádět k rychlé jízdě a k předjíždění v nebezpečných místech. To je však omyl. Profil silnice se nezměnil, pořád se jedná o nebezpečnou komunikaci, kde jsou plné čáry a nepřehledné úseky především v zatáčkách. Rovněž pohyb vozidel stavby je faktorem, který zvyšuje nebezpečnost v úseku I/6,“ varovala Kávová.