Veřejným míněním na Chebsku otřásá případ, při němž se tři muži pokusili prodat devítiměsíční holčičku do Anglie. Chebský soud v těchto dnech rozhodl o provinění obžalovaných Dušana Čonky, Petra Zemianka a Vladimíra Ščasného, ovšem nikoliv z pokusu o prodej dítěte, ale z podvodu ve stadiu přípravy.

„Dost na tom, že je Cheb známý jako ráj prostituce,“ povzdechla si Jana Šulcová z Chebu. „Nedávno se pokusili Němci dokázat, že se tu nechá sehnat i dětská prostitutka a navíc ještě tohle. Jak se může někdo pokusit prodat vlastní dítě?“ reagovala na informaci, že jedním z obžalovaných byl i otec malé Karolínky, o kterou se v tomto případě jednalo.

V březnu 2006 se v Chebu objevila dvojice britských novinářů, kteří se nejprve zajímali o koupi prostitutky. Poté přišli s historkou o bezdětném páru a chtěli vědět, zda je možné koupit v Chebu dítě.
Zemianek, se kterým jednali, jim tuto možnost nabídl. Ke spolupráci přizval Dušana Čonku, u nejž se konala schůzka s Brity. Co přesně se na ní konalo, se soudu nepodařilo jednoznačně prokázat. Britové mluvili o tom, že se domlouval prodej dítěte, Čonka tvrdil, že mu měli cizinci sehnat práci v Anglii. „Jsem kameník a myslel jsem, že mi pomůžou dostat se do Anglie. Navíc neumím anglicky,“ uvedl u soudu. Údajně se probírala pouze možnost legální adopce do zahraničí.

Přesto se pokusil sehnat pro Zemianka prázdný formulář rodného listu. Když neuspěl, obrátil se Zemianek na Ščasného. Ten mu okopíroval rodný list své dcery Karolíny a poskytl mu její fotografie. Za spolupráci měl dostat dvacet tisíc korun. Jak vyplynulo z výslechů, na základě fotografií a rodného listu se měli Britové přesvědčit, že je Zemianek skutečně schopen sehnat dítě.
Za to měl získat v přepočtu přibližně tři miliony korun.

„Na mě to dělalo dojem klasického podvodu,“ poznamenal soudce Karel Velek, který v tomto duchu také rozdal tresty. Petra Zemianka odsoudil na 4,5 roku ve vězení s ostrahou, Dušan Čonka odešel od soudu s trestem 3,5 roku.
Vladimír Ščasný dostal dva roky podmíněně na tři roky.
K mírnému trestu přispělo to, že na rozdíl od Čonky a Zemianka zatím nebyl souzen.