Malé děti ví mnohem lépe, jak se zachovat při první pomoci, než dospělí. Dokázali to při soutěži mladých zdravotníků, která se konala v Chebu.
Za úkol měli žáčci zajistit první pomoc při zlomenině, omdlení, bolestech a dalších situacích, do kterých se mohou dostat. Při tom si rovnou procvičili, jak se správně volá rychlá záchranná služba, jak se obvazuje a jak vypadá stabilizovaná poloha.

„Přihlásilo se nám více než sto dětí,“ uvedl vedoucí oblastního spolku Českého červeného kříže v Chebu Stanislav Fletter.
Zranění ošetřovali už i žáci prvních stupňů ze všech chebských základních škol. Mezi ty nejmladší patřili třeťáci ze základní školy v Hradební ulici.
I přes povzbuzování doprovázející učitelky si Nikolka Arpášová povzdechla: „Jde nám to špatně.“

S tímto jejím výrokem nesouhlasili kolemjdoucí: „Jsou šikovní. Myslím, že dospělý by váhal, ale ty děti ví, co by měly udělat, kdyby se setkaly se zraněným člověkem,“ řekl Antonín Kropáček. Malé zdravotníky chválily i studentky Střední zdravotnické školy v Chebu. Právě ony se pravidelně účastní soutěže jako odborná porota a jako zranění figuranti. Některé z nich po celou dobu studia. „Myslím, že děti byly letos připravené daleko víc než minulý rok,“ uvedla studentka Kateřina Davidová. „Oceňuji zejména ty malé z prvního stupně. Líbí se mi, že i oni se zapojují. Nemají sice tolik zkušeností jako třeba páťáci, ale šlo jim to.“ Výsledky zveřejníme zítra.