Výtvarnou dílnu pro děti připravili na sobotu pracovníci Domu dětí a mládeže Sova v Chebu. Děti tak nemusely trávit den, kdy přišla obleva, u televizí.
„Původně se přihlásilo šestadvacet dětí, ale šest z nich na poslední chvíli účast pro nemoc odřeklo,“ uvedla Eva Pupáková ze Sovy. Dalších deset starších dětí se uplatnilo jako pomocníci

Výtvarná dílna, která je oblíbená hlavně mezi malými dětmi, se v Sově nekonala poprvé. „Jedná se již o její čtvrté pokračování. Ta letošní byla navíc věnována zvířátkům,“ dodala Pupáková.

Malí výtvarníci tak mohli v Sově uplatnit své schopnosti.
„Jako menší jsem chodila do jednoho z kroužků a vlastně mi to zůstalo. A že jsem tu i v sobotu? Vůbec mi to nevadí. Baví mně to tady,“ poznamenala Jana Schneiderová, jedna z ´pomocnic´.

A co se z připravených výtvarných metod nejvíce líbilo dětem?

„Vystřihování z papíru. Vyrobil jsem si prasátko,“ řekl osmiletý Vašík Volek. Jeho kamarád Ondřej Stolař zase dával přednost keramice.
„Už jsem byl v keramické dílně víckrát. Strašně mě to baví. Vyrobil jsem si sám raka. Také pracuji z papírem. Z něj si dělám knížky, do kterých si lepím obrázky zvířátek,“ dodal.