Problémy se sprejery v Chebu ustávají. Plošně se již potíže řešit nemusejí. Nejen sprejeři se mohou těšit na zajímavou akci – kreslit po zdech (některých) bude dokonce přikázáno.

„Žádné větší problémy s grafity v Chebu nemáme,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová s tím, že se ale najdou i výjimky.
Pouličním umělcům tedy zbývá vystačit si s tolerovanou zdí u chebského kostela svatého Bartoloměje. A nebo mohou počkat do léta.

„Na druhou polovinu června plánujeme uspořádat akci, která by se zabývala street artem obecně,“ uvedl Jiří Gordon z chebské Galerie výtvarného umění. Akce by se měla podobat pražskému festivalu Names, který se zaobírá pouličním uměním z výtvarného hlediska. Chebská akce by jen nebyla tak rozsáhlá. „Netýkalo by se to pouze grafity,“ popisoval Gordon. Dvoudenní přehlídka by zahrnovala jak teoretickou, tak praktickou část. Lidé se mohou těšit nejen na grafity, ale i další formy pouličního umění, jakým byly například vyměnění panáčci na pražských semaforech skupiny Ztohoven. „Návštěvníci se samozřejmě budou moci zúčastnit,“ dodal Jiří Gordon. (Podrobnosti o festivalu přineseme v některém z dalších vydání Deníku).

Nejen mladým lidem se nápad zamlouvá. „Rozhodně bych se na takovou akci šla podívat,“ řekla Anna Dvořáková z Chebu. „Umění v jakékoliv formě může člověka obohatit.“ A dodala, že jí chybí také podobné události jako třeba chebská Nová média.