Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče doufají, že se město o postižené děti postará

CHEB - Zastupitelé Chebubudou projednávat, zda se ujmou denního stacionáře Mája

30.8.2007
SDÍLEJ:

Chebský oční stacionář, který navštěvují i tyto děti, bude možná zaštiťovat další fungování denního stacionáře pro mentálně postižené děti a děti s kombinovanými vadami Mája v Chebu.Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Ačkoliv se bude dnes na zasedání zastupitelstva města Cheb jednat o dalším osudu denního stacionáře pro postižené děti Mája v chebské Dragounské ulici, rodiče ani zaměstnanci nemají obavy o svou budoucnost.
„Jsme jediný typ tohoto zařízení v Karlovarském kraji,“ uvedla ředitelka Vladimíra Sedláková. „Maminky sem vodí děti jako do školky a samy mají možnost se realizovat.“
Ústav, ve kterém nachází útočiště dvacet dětí denně, zatím spravuje Karlovarský kraj. Ten už ale nemá zájem na provozování stacionáře i proto, že je umístěn v budově patřící městu Cheb.
„Město má vůli na převzetí Máji,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
„Ústav ale nemůže spadnout pod radnici, zaštítil by jej stacionář pro děti s očními vadami v Chebu,“ upřesnila.
„Otázka je, zda tomu zastupitelé požehnají. Samozřejmě, město by mělo vůli převzít i zaměstnance, za předpokladu, že dotace na provoz Máji neklesnou pod stávající úroveň.“
Jak ještě řekla ředitelka stacionáře Vladimíra Sedláková, také rodiče si myslí, že se město o děti postará, už jen proto, že jsou převážně z okresu Cheb.
Pokud by z nějakého důvodu zastupitelé neschválili převod Máji na město, stala by se z ní nestátní nezisková organizace. „Na městě je záměr, že by se sloučila Mája s očním stacionářem, který by poté zároveň poskytoval sociální služby,“ uvedl ředitel stacionáře a zároveň zastupitel Chebu Robert Plachý. „Ale zatím to nechci rozebírat, kraj očekává od města stanovisko.“
Mnohem jednodušší situace nastane u dalšího krajského zařízení. Domov pro seniory je sice také v budově patřící městu, ale kraj má zájem na jeho dalším provozování, takže v souvislosti s tím budou zastupitelé projednávat pouze majetkové uspořádání.

30.8.2007
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení