Nové přístroje k nácviku správného prostorového vidění a správné pohyblivosti očních svalů má v plánu zakoupit ředitel Správy zdravotních a sociálních služeb Cheb Robert Plachý. Zařízení budou určena pro ordinaci ve Stacionáři pro děti s očními vadami v Chebu.

Jejich nákup umožní 37 500 korun, které pocházejí z vánoční charitativní sbírky společnosti Tesco ´Pomáhejte s námi´. Na ní jako tradičně spolupracovali studenti chebské Střední zdravotnické školy, kteří se mnohdy museli vypořádat i nezájmem či odmítnuím zákazníků obchodu.
„Vysloveně protivní ale lidé nebyli,“ poznamenal student Michal Minařík, který společně s Danielou Binderovou a Anežkou Kořistkovou patřili mezi nejúspěšnější co se týká výše vybraných příspěvků.

S realizací letošního ročníku sbírky pomáhaly desítky dobrovolníků, kteří zákazníkům nabízeli ke koupi vánoční ozdoby z přírodních materiálů. „V letošním roce se nám podařilo spojit několik prospěšných věcí. Jako prodejní předměty jsme zvolili krásné vánoční ozdoby z chráněné dílny občanského sdružení Maják. Lidé, kteří si ozdobu koupili, podpořili tedy nejen Stacionář pro děti s očními vadami, ale také občanské sdružení Maják, které pomáhá sociálně znevýhodněným občanům,“ podotkla Eva Williams, ředitelka oddělení právních a vnějších vztahů společnosti Tesco Stores ČR a. s.

Vánoční charitativní sbírka, která se konala ve 36 obchodech Tesco po celé České republice, vynesla neziskovým organizacím celkem 1 527 802,50 korun a konala se letos již posedmé. V loňském roce získal chebský stacionář 50 tisíc korun, za které chtěl ředitel pořídit pro děti vodní lůžko. „Už ho máme a dobře slouží,“ pochvaloval si Plachý.