Projekt měření zraku předškolním dětem, který minulý rok zkušebně zahájil chebský stacionář pro děti s očními vadami, se úspěšně rozběhl. Přenosný přístroj Plusoptix S04 dokáže odhalit u předškoláků dioptrické vady.

Projekt je jediný v celé republice a má podporu Karlovarského kraje.

„Na Chebsku už jsme vyšetřili děti z Ašska, celkem 303 žáčků mateřských škol,“ uvedl ředitel stacionáře Robert Plachý. „Přístroj odhalil vady u 12 dětí, což jsou čtyři procenta. Toto číslo odpovídá celostátnímu průměru. V současné době dojíždíme do školek v Mariánských Lázních, příští týden nás čekají chebští školáci a 17. dubna zamíříme do Františkových Lázní,“ upřesnil harmonogram Plachý.

K projektu se staví velmi pozitivně nejen rodiče dětí, ale také představitelé obcí. „Poslední dobou se setkávám s rodiči, jejichž děti mají problém se zrakem,“ poznamenala místostarostka Františkových Lázní Lenka Sazimová. „Já jsem na nabídku měření reagovala kladně, protože takový projekt si zaslouží veškerou podporu,“ dodala. Plachý předpokládá, že se vyšetření zúčastní na dva tisíce dětí z celého chebského okresu.