Už potřetí navštívila Stacionář pro děti s očními vadami v Chebu zástupkyně chebské Preventivně informační skupiny Policie ČR v Chebu Stanislava Hojdová. „První dvě setkání byla na téma dopravní výchova a jak se správně chovat,“ uvedl ředitel stacionáře Robert Plachý. Tématem třetí přednášky byly situace, kdy děti zůstanou samy doma. Dozvěděly se, jak se mají chovat a to, že nemají do bytu pouštět cizí osoby.


„Interaktivní formou výchovy pomocí dětských telefonů si také s policistkou prakticky vyzkoušely oznámení dopravní nehody nebo oznámení vzniku požáru, důraz kladla zejména na volbu správného telefonního čísla, představení se a správnou komunikaci při telefonickém ohlašování,“ upřesnil ředitel a doplnil: „Jsme zařazeni do pilotního projektu a pokud se tato forma přednášek osvědčí, bude pokračovat i v jiných zařízeních.“ Jak uvedla Zuzana Pidrmanová, koordinátorka preventivní činnosti policie v rámci celé republiky, probíhá v republice mnoho preventivních akcí a zároveň si jednotliví okresní preventisté domlouvají samostatné akce.


„Já jsem jen ráda, že jsou takto aktivní a pokud je někdo osloví, uspořádají podobnou přednášku,“ řekla. „Jejich akce budou zhodnoceny podle úspěšnosti na konci roku.“
Podobné aktivity policistů vítají i rodiče předškolních dětí. „Přece jen to mají lépe zorganizované,“ prohlásila Jitka Boháčková z Chebu. „Mnozí dospělí sami nevědí, jak se správně zachovat v případě ohrožení. Dětem je třeba to připomínat už od předškolního věku.“