Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STOPKA řidičům nic neříká

Cheb - Chebští řidiči buď neznají silniční zákon, nebo jej úmyslně překračují

15.8.2008 1
SDÍLEJ:

Značku Stop řada řidičů ignoruje. Hrozí jim přitom blokové pokutyFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Řidičům v Chebu pravděpodobně nic neříká zákon o provozu na pozemních komunikacích. Značku STOP někteří vysloveně ignorují.

Redaktoři Deníku si udělali malý test na dvou místech v Chebu a zjistili, že dodržování zákona je některým šoférům vysloveně na obtíž.
Tím prvním byla křižovatka pod chebským sídlištěm Zlatý vrch na křižovatce Havlíčkovy a Vodní ulice. Zhruba po půl hodině pozorování zjistila redaktorka Deníku, že zde nezastaví na STOPce přibližně jedna třetina řidičů. Ze čtyřiceti jich projelo dvanáct bez zastavení.

Mnohem horší to bylo na křižovatce ulic Hradební, Nerudova a Americká u chebské vysoké školy.
„Tady vládne naprostá anarchie,“ rozčiloval se nedaleko bydlící Cheban. „Řidiči tu zastaví jen v případě, že něco jede po hlavní silnici, jinak značku STOP vysloveně ignorují,“ konstatoval.

Další redaktorka se přesvědčila už po čtvrt hodině pozorování, že muž rozhodně nepřeháněl. Z celkových třiadvaceti automobilů jich na výjezdu z vedlejší ulice nezastavilo sedmnáct.

Zákon říká, že na příkaz dopravní značky Stůj, dej přednost v jízdě! musí řidič zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled. Zastavením se rozumí, že kola vozu jsou v klidu.

„Když po hlavní nic nejede, tak nikoho neohrozím a nevidím důvod zastavit,“ hájí se oslovení řidiči. Přesto se i tak dopouštějí přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „Když řidič nezastaví na STOPce a nikoho neohrozí a neomezí, hrozí mu bloková pokuta do výše dvou tisíc korun,“ ocenila jejich obhajobu chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Pokud ovšem někoho ohrozí a omezí, dostane pokutu 2 500 až 5000 korun a získá naopak čtyři trestné body.

„Dopouští–li se řidič tohoto činu opakovaně, hrozí mu zákaz činnosti až na půl roku a věc řeší správní orgán,“ doplnila mluvčí.
Dopravní policie se podle ní i na tyto přestupky zaměřuje průběžně také v rámci dopravně bezpečnostních akcí, ovšem jakmile řidiči spatří policisty v uniformách, rázem dodržují všechny předpisy. Podobně nedisciplinovaní bývají ovšem šoféři i na jiných místech Chebu.

„Mnohokrát jsem byl svědkem toho, jak si řidiči dělají vysloveně dobrý den ze semaforů u Lidlu v Chebu,“ poznamenal Jiří Sova z Chebu.
„Přestože tam zrovna svítí zelená doprava a rovně, najdou se i tací, kteří odbočují vlevo a prostě vjedou do křižovatky, aniž by je zajímalo, že mají čekat na svůj signál. To se pak člověk nemůže divit, že je tam tolik dopravních nehod,“ rozčílil se.

Policistům poté svorně všichni tvrdí, že jeli na zelenou. „Je to způsobeno neukázněností řidičů,“ konstatovala na závěr mluvčí Hrušková. Co se týče ukázněnosti, daleko nejhorší jsou čtyřkolkáři, kteří se po Chebu prohánějí bez ohledu na jakékoliv předpisy. Jeden takový šílenec doslova prolétl chebským Poohřím a zajel do areálu Svobody. Přivolaní strážníci ovšem řidiče nenašli.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
15.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení