Vánoční stromy zanedlouho nebudou chybět na žádném náměstí, a ani to chebské nebude výjimkou. Obyvatelé se stromu dočkají již v pondělí.
„Vánoční strom bude vybraný z městských lesů,“ uvedl mluvčí chebského městského úřadu Tomáš Ivanič. „Na náměstí by se měl dostat v pondělních dopoledních hodinách,“ uvedl.

A Deník již ví, co bude náměstí Krále Jiřího Poděbrad zdobit. Stejně jako v minulých letech, tak také letos vánoční atmosféru podtrhne smrk. Ten letošní bude přibližně patnáct metrů vysoký a do Chebu poputuje z Velkého Luhu.

Instalace smrku ale přinese komplikace řidičům. Uličky historického města nejsou ideální pro tak velký náklad. Strom bude muset nejspíš opět absolvovat cestu Kamennou ulicí – ovšem v protisměru. Parkovat v této ulici proto nebude vhodné. Motoristé by tedy raději v pondělí měli zvolit jinou trasu.
Podobné problémy nemusí trápit například Nový Kostel. Strom je totiž zasazený, zbývá ho jen v zimním období ozdobit.

Od včerejšího dne jsou v Chebu také nainstalovaná vánoční světla, která zdobí radnici a Špalíček. Jak se na výzdobu lidé dívají?
„To, co máme ve městě, mi přijde tak akorát,“ řekla osmatřicetiletá Alena Blažková z Chebu. „Doufám, že mě tedy ani letos nečeká nepříjemné překvapení v podobě barevných blikajících dekorací,“ dodala.