Studenti třetího ročníku Integrované střední školy Cheb se zapojili do projektu Enersol. V jeho rámci si připravili pro žáky prvních stupňů základních škol krátké představení na téma třídění odpadů.

„Je to projekt s celorepublikovou působností a střední školy se do něj hlásily samy, “ poznamenala vyučující Noemi Roupcová. „Učíme děti, že třídění není jen o tom, dát odpadky do kontejneru, ale také to, že se z nich dá vyrobit něco jiného,“ uvedla. „Naše pásmo bychom si rádi nechali akreditovat,“ zakončila.
„Baví nás chodit po školách a vysvětlovat dětem, jak je to s tříděním odpadu,“ řekly studentky Veronika Červená a Šárka Vrátná. „Zatím jsme byly jen na Zlatém vrchu, ale děti většinou o třídění něco ví,“ uvedly.

Tentokrát se představení odehrávalo v Základní škole speciální v Chebu, následovat bude mimo jiné Dolní Žandov, Tři Sekery, Lipová a Lázně Kynžvart.
„Věděla jsem všechno, kam který odpad patří,“ tvrdila Růženka Mikerová. Po zkoušce nanečisto dostaly děti příležitost si vyzkoušet třídění se skutečnými odpadky.