Bývalou restauraci Svoboda v Chebu chce koupit chebská radnice. Velký sál v objektu by mohl vyřešit dlouholetý nedostatek prostor pro velké kulturní akce ve městě. Kupní cena se přitom pohybuje okolo částky 15,9 milionu korun.

„Ve Svobodě je více než dvakrát větší sál než v Produkčním centru. Navíc je tu lepší akustika,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný několik důvodů pro zakoupení objektu.

Objekt v minulosti město nikdy nevlastnilo. Patřilo sportovcům, kteří ho později prodali. Původně byla celá budova postavena jako hudební a taneční škola.
„Musíme ještě jednat o detailech případného nákupu. Objekt není v nejlepším stavu. Problém je ve vysoké vlhkosti,“ dodal Plevný. Investici na prvotní zprovoznění odhadl na dalších sedm milionů.

Chebané ale přijímají informaci o případném nákupu bývalé Svobody z rozpaky. Shodují se ale na tom, že prostředí Produkčního centra není ideální pro konání větších akcí. „Je tam špatná akustika. Samotné předsálí nemá patřičnou úroveň,“ poznamenal Jaroslav Švejda z Chebu.