VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chebská radnice připravuje kulturní revoluci

CHEB - Do Svobody se po dokončení mají přesunout kulturní akce z Kamenné ulice

1.10.2008
SDÍLEJ:

Z objektu Svobody chce chebská radnice vybudovat nové kulturní centrum m ěstaFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

O zřízení nové městské organizace, která bude zajišťovat kulturní akce ve městě, uvažuje chebská radnice. Má se oddělit financování divadla od ostatních kulturních akcí.

„Zatím jednáme pouze o záměru. Připravují se návrhy na náplň její práce,“ zdůraznil chebský místostarosta Miroslav Plevný.
Nová společnost by měla hlavně zajišťovat kulturní náplň pro objekt Svobody, který letos radnice získala do svého majetku. Právě sem chce přesunout akce z nevyhovujících prostor v Kamenné ulici.

„Sál ve Svobodě je zhruba dvaapůlkrát větší než v Kamence,“ uvedl Plevný.
Zřízením nové firmy by mělo dojít k oddělení financování chebského městského divadla od ostatní kultury. Nová společnost by podle některých úvah měla na starosti nejen Svobodu, ale také akce v Krajinné výstavě, na Chebském hradě, v Klášterní zahradě a zajišťovala by také přípravu tradičního chebského festivalu FIJO.

A co bude s Kamenkou? „Budeme se snažit jí nabídnou k pronájmu. Vyloučit nemůžeme ani její prodej. Pokud o ní nebude mít nikdo zájem, zakonzervujeme ji,“ řekl chebský starosta Jan Svoboda. Provoz Kamenky, která je umístěná v objektu starého kláštera, je velmi nákladný.
Pro objekt Svobody už nechává radnice zpracovávat projektovou dokumentaci, aby jej uvedla co nejdříve do provozu.

Tato studie má být hotová do konce letošního roku. Na jejím základě pak chce radnice získat na nutné opravy a úpravy peníze z nejrůznějších dotací.
„Samotné uvedení sálu do provozuschopného stavu přijde zhruba na šest milionů korun,“ poznamenal Plevný. Pokud by mělo dojít i ke zprovoznění spodní části objektu, náklady by se vyšplhaly asi na 30 milionů. Přestavba celého objektu na skutečné kulturní centrum města pak přijde odhadem na 60 milionů.

V souvislosti s přestěhováním kulturních aktivit z Kamenky do Svobody má dojít také ke změnám ve Filmovém klubu. Ten by mohl začít působit i jinde, než ve Svobodě. Podle místostarosty Plevného přichází do úvahy i Myšárna u 4. základní školy nebo stupňovitá posluchárna na Ekonomické fakultě.
„Hlavně ať už je to hotové. Kdo má pořád jezdit na plesy do Františkových Lázní,“ řekl Pavel Černý z Chebu. „Nejhorší je vždycky cesta zpátky. Autem člověk nemůže, aby nepřišel o papíry, taxíky jsou drahé a autobusy jezdí mnohem později než by člověk potřeboval,“ dodal

Autor: Petr Przeczek

Místo události:
1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení