Příměstský tábor v chebském muzeu, kdy děti ráno nastoupí a odpoledne si je rodiče vyzvednou, skončil. Program této takzvané Letní výtvarné dílny v muzeu si užilo šestadvacet školáků nejen z Chebu, ale také z Františkových Lázní, Hazlova, Kadaně, Komorního Dvora a Poustky. Všichni dotazovaní táborníci si akci pochvalovali a tvrdí, že příští rok přijedou zase.

„Pořádáme už pátý ročník Letní výtvarné dílny a ratolesti se nám většinou po roce vracejí,“ pochvalovala si vedoucí tábora Milena Pečárková. Dětem se zamlouvají všechny hlavní činnosti, jak stránka umělecká, tak také zaměření na řemesla i na historii a sportovní aktivity.“ Podle vedoucí tábora se jeho účastníci zábavnou formou seznámili například se zajímavostmi pravěku, středověku, renesance i novověku. Nechybělo ani oblíbené a dobrodružné přespání v muzeu.

„Je to tady prima a pojedu sem za rok zase. Moc se mi líbily ty výstavy v muzeu,“ uvedl šestiletý Lukášek Raul z Kadaně. To jeho kamarád – jedenáctiletý Láďa Šinka z Chebu – si zase pochvaloval možnost vyrobit vlastní šperky a ostatní věci. „Těmi pak obdarovávám maminku, tatínka a babičku i dědu. Jsem tu už počtvrté a rád si tábor zopakuji.“