Stalo se již tradicí, že se děvčata, navštěvující taneční kroužek Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha v Chebu, koncem roku vydají do divadla, aby zde na prknech, která znamenají svět, předvedla rodičům a příbuzným, co se pod vedením učitelky Jaroslavy Havlíčkové naučila.

V letošním roce se představily dívky, které se věnují stepu. To je ve vyučování novinka a mladé tanečnice si tento druh tance velmi oblíbily. „Moc mě to baví,“ pochvalovala si jedenáctiletá Kristýnka. Ta nejen stepovala, ale také tančila v sestavě dívek Santa Clausů. Už i do tohoto tradičního chebského vystoupení se mužíček z Ameriky dostává.

„Protože i Vánoce procházejí změnou, letos ještě jedna novinka,“ uvedla Havlíčková tanec dívek v červených šatičkách a čepičkách.
Zájem o vystoupení byl v tomto roce ze strany rodičů a příbuzných mnohem větší, než v dřívějších letech.

„Musela jsem sedět na balkóně, do přízemí už nebyly lístky, ale i tak jsem byla nadšená,“ pochvalovala si jedna z maminek. „Je hezké vidět, když vaše dcera postupuje od těch nejjednodušších tanečků dál. Přitom doma mi ukazuje jen nové kroky, které se naučila a z toho opravdu nic nepoznám. Teprve teď jsem měla možnost vidět její vystoupení v kuse,“ poznamenala.

„Líbily se mi malé holčičky, asi tříleté, které představovaly sněhové vločky,“ doplnila.