Domácnosti, které jsou napojeny na vysílač Klínovec, v současnosti mohou zatím využívat jen digitální příjem programů České televize, které spadají do digitální sítě 1. Digitální síť 2 byla už ale spuštěná 30. dubna na Zelené hoře v Chebu či už loni v říjnu v Plzni – Krašově a některé domácnosti na Karlovarsku ji tak už díky těmto vysílačům naladily.

„V komerčních multiplexech, tedy v rámci digitální sítě 2, bude možné naladit TV NOVA, NOVA Cinema, Prima TV, Prima Cool, Z1, TV Barrandov, Óčko a Public TV,“ informoval mluvčí digitalizace Rostislav Starý.

Konkrétní termín zapnutí digitální sítě na Klínovci by měl připadnout na 30. června.

Podle Starého se karlovarského regionu zásadně dotýká právě i plzeňský vysílač v Krašově. „Plzeňsko se musí nyní připravit na ukončení analogového televizního vysílání z vysílače Plzeň – Krašov, ke kterému dojde 30. září,“ upozornil národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Pro zbytek Karlovarska přijde zásadní zlom ve stejný den. 30. září totiž bude ukončeno analogové vysílání na Klínovci také pro stanice ČT1 a Prima, ale i Nova a ČT1 v Zelené hoře v Chebu. Do doby, než bude vypnuto analogové vysílání, se lidé mohou stále spokojit se starým typem příjmu – tedy se stávajícím televizorem i bez set-top-boxu.

Více informací najdou lidé na stránkách www.digitalne.tv či na bezplatné informační centrále 800 90 60 30.