Bezplatnou taxikářskou službu provozuje chebská policie. Každý měsíc totiž odveze kolem pěti opilců na záchytku do Sokolova.
„Od začátku letošního roku až do 10. dubna jsme museli do Sokolova převézt čtrnáct osob,“ informoval chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm.
„Za tuto službu nemusí policii nic platit. Peníze dostává jen sokolovská záchytka,“ dodal mluvčí.

Opilci ale nepřidělávají problémy jen policistům. Své o jejich řádění vědí také strážníci. Ti podle slov zástupce ředitele chebské městské policie Ladislava Svobodníka řeší každý případ individuálně.
„Každému opilému člověku poskytneme pomoc,“ zdůraznil Svobodník. „Nejčastěji k těmto případům voláme rychlo zdravotnickou službu, aby lékař rozhodl, zda opilého převézt do nemocnice nebo ho odtransportovat na záchytku,“ dodal.
Strážníci ale přistupují i k jiným možnostem řešení. U opilých německých turistů, kteří často jezdí do města ´vyhodit si z kopýtka´, se snaží strážníci například zjistit, kde jsou ubytováni a odvézt je do jejich hotelu. Chebany někdy mohou odvézt i domů.
Jejich služba ale není zadarmo. Opilec většinou musí zaplatit blokovou pokutu.

Kvůli tomu, že v Chebu záchytka není a do Sokolova je to přece jen dost daleko, hodně opilců skončí v chebské nemocnici.
Tam nemají na agresivní pijáky alkoholu dobré vzpomínky. V minulosti se už několikrát stalo, že strážníci, kteří opilce přivezli, museli v nemocnici zůstat a chránit sestřičky před agresivitou opilců.

Smutnou rekordmankou v tomto směru zůstává v Chebu šestnáctiletá dívka z Františkových Lázní.
„Naše hlídka ji našla v podvečerních hodinách v areálu chebského Poohří,“ zavzpomínal ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.
Děvče, které při orientační dechové zkoušce nadýchalo 1,73 promile alkoholu, bylo v takovém stavu, že nebylo s to říct, kde vlastně bydlí. Strážníci ji proto raději převezli do chebské nemocnice. Tam byla vzhledem k svému věku umístěna na dětské oddělení.
„Tím to ale neskončilo. Strážníci museli asistovat i při jejím ošetření, protože byla agresívní na lékaře i sestřičky,“ dodal Šmolík. Dívka se ze své opice v nemocnici vyspala a pak si ji od personálu převzali její rodiče.