Nový dopravní terminál chebského autobusového nádraží začíná nabývat konkrétních rozměrů. V současné době je vyhlášené výběrové řízení na zhotovitele veškerých projektových dokumentací.

„Zahájení fyzické realizace projektu je, v případě poskytnutí dotace, naplánováno na druhou polovinu roku 2009,“ uvedl ředitel Agentury projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje Petr Uhříček. „Ukončení by pak připadlo na červen 2011.“

Celá akce by mohla stát 100 milionů korun. „To je ale maximální částka,“ uvedl místostarosta Chebu Miroslav Plevný.
Představitelům města Cheb se zalíbila varianta, kterou zhlédli třeba v sousedním Německu. Z jedné zastávky bude odjíždět víc linek. To znamená, že se cestující budou muset naučit orientovat v novém systému. Miroslav Plevný vysvětlovat výhody, které tato varianta má. „Jsou velká nádraží, na kterých jede z jednoho nástupiště jeden autobus za hodinu. Přitom by z téhož místa mohl odjíždět autobus každých deset minut.“

Stejně jako všechny projekty, i tento přinese komplikace. Jednou z nich je fakt, že se autobusy budou muset přesunout do sousední Žižkovy ulice.
Druhým problémem, který zde občany Chebu trápí, je plánovaný úbytek zeleně. „Myslím, že to tak problematické nebude. Větší část nádraží bude na stávající zastavěné ploše,“ uvedl Plevný.