Osm škol a dvaadvacet soutěžících se sešlo na šestém ročníku soutěže mladých zemědělců s názvem Jízda zručnosti 2008 v Dolních Dvorech.
„Loni jsme tuto soutěž pořádali u Integrované střední školy (ISŠ) v chebské ulici Májová,“ řekla vedoucí praxe ISŠ Cheb Mária Karlíková. „Ale protože pršelo, bylo zde mnoho vody a tak jsme tam akci nemohli uspořádat. Rozhodli jsme se tedy, že soutěžící budou jezdit na Školním statku v Dolních Dvorech,“ doplnila.

Na akci se sešli žáci ze středních škol ve Stříbře, Podbořan, Plasů, Dalovic, Boru, Jesenice a Chebu. „Studenti si musejí dávat velký pozor na to, aby se nedopustili takzvané nebezpečné jízdy,“ řekl jeden z rozhodčích Ivan Hovorka.

Nebezpečné jízdy se soutěžící dopustí například tehdy, pokud nechají otevřené dveře kabiny traktoru. Všichni účastníci soutěže měli za úkol nasednout do traktoru, který byl zapojený v přívěsu. Poté měli projet slalomem a nakonec zastavit v cíli na čas.
„Na dráze bylo celkem 6 překážek,“ upřesnil Hovorka.

Všichni studenti si soutěž velice užívali.

„Celkem mě to bavilo,“ řekl student Libor Golláň z Chebu. „Snažil jsem se i před soutěží trénovat. Jinak v traktoru jezdím od mala. Pokud se soutěž bude konat i příští rok, určitě pojedu zase,“ doplnil.
V soutěži se umístili, na prvním místě Josef Petříček z Podbořan, na druhém Libor Golláň z Chebu, na třetím Ladislav Šobr ze Stříbra a čtrvté místo obsadil Michal Hvězda z Podbořan. Ti postoupili do celorepublikového kola, které se uskuteční v Hustopečích.