Bujaré večírky, popíjení s přáteli a vítání nového roku pod salvami petard si museli odpustit lidé, kteří byli nuceni Silvestra trávit v nemocnicích v péči lékařů. Jedním z nich byl i letitý dopisovatel Sokolovského deníku Ladislav Nykl z Chodova, jenž je čtenářům známý svými historickými články a trempskými příhodami.

„Tak to byly za poslední dobu nejhorší svátky, co jsem zažil. V nemocnici jsem totiž zůstal i na Vánoce. Smutno mi ale nebylo, přišel za mnou kamarád Kořen a tento týden i návštěva ze sokolovské redakce Deníku. Jsem za to moc rád,“ prohlásil Nykl. „Pokud bych byl doma, tak by jsem si udělal pečené kuře a třeba i nějaký ten chlebíček. Za mlada bych pak vyrazil na nějaký country večer nebo na osadu, kde bych s kamarády trempy slavil s pivkem v ruce,“ zasnil se penzista Nykl. Ten trávil svátky v sokolovské nemocnici kvůli srdečním potížím a špatnému dýchání. „V pondělí mě pak kvůli operaci převezou do Prahy. Doufám, že vše dopadne dobře. Jo, a rád bych podotkl, že se tady o mě starají dobře, zvláště jeden doktor ze Slovenska,“ dodal.
Silvestr si jistě jinak představoval i 43letý Vladimír z Františkových Lázní. Ten si v sobotu při bruslení s dětmi zlomil nadloktí a rozstříštil loket. Tento týden pak v chebské nemocnici podstoupil operaci. „Holt jsem tentokrát konzumoval nealkoholické nápoje. Příště si ale určitě vše vynahradím,“ pousmál se Vladimír.