Mnoho obyvatel Chebu ani netuší, že je 'jejich' město šesté nejnavštěvovanější v České republice. „To je docela vtipné,“ pověděl dvaadvacetiletý Martin Blažek z Chebu. „Ačkoliv mezi turismem a našimi platy nefunguje přímá úměra, promítnout by se nám to na výplatních páskách trochu mohlo,“ smál se.
To, že se Cheb umístil po Praze, Brnu, Plzni, Karlových Varech a Českém Krumlově v první desítce nejnavštěvovanějších měst, občany potěšilo. „Je hezké, že takové krásné město jako je Cheb, turisty začalo zajímat. To, jak se během několika let změnilo náměstí k lepšímu, je úchvatné,“ řekla čyřiapadesátiletá Jarmila Slováková z Chebu.
Podle představitelů města za to vděčíme mnoha faktorům. Podle slov mluvčí chebského městského úřadu Martiny Kuželové patří dík mravenčí práci nejen radnici, ale i samotným obyvatelům.
„Město dbá na to, aby Cheb nechyběl na řadě prestižních veletrhů v oblasti cestovního ruchu i aby se cíleně investovalo do opravy historických památek. Výborné je působení pracovníků turistického infocentra, určitě se osvědčil vstup našeho města do České inspirace (sdružení osmi historických měst), kde jsme od března roku 2005, a v neposlední řadě je na místě zmínit i pozitivní zkušenosti návštěvníků Chebu,“ dodala Kuželová. Také připomněla významné akce, které se v Chebu konají – Valdštejnské slavnosti či loňská Krajinná výstava.
„Myslím si, že nás 'Krajinka' přišla zbytečně draho,“ sdělil důchodce Jiří Schmied z Chebu. „Podle mne by našemu městu prospělo pořádání takových akcí jako byl například úspěšný letecký den.“