Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelé škol se nyní bojí, že budou vydíratelní

Chebsko - Novela zákona o střetu zájmů řadí šéfy školských zařízení mezi ty, kdo budou podávat majetkové přiznání

25.4.2008
SDÍLEJ:

ŘEDITELÉ ZÁKLADNÍCH A MATEŘSKÝCH ŠKOL nechápou, proč právě oni musí podle nového zákona podávat majetková přiznání. Nelíbí se to ani Bronislavě Kuželkové z mateřinky ve Skalné.Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Obavy, že budou vydíratelní, panují mezi řediteli školských zařízení na Chebsku. Strach vyvolala novela zákona o střetu zájmů, který rozšiřuje okruh osob povinných každoročně předkládat majetková přiznání právě o ředitele škol, jakožto vedoucích příspěvkových organizací.

„Vůbec se mi to nelíbí,“ poznamenala ředitelka mateřské školy ve Skalné Bronislava Kuželková. „Nechápu, proč právě my, s našimi platy, bychom měli přiznávat příjmy a majetek. Proč se to nevztahuje například na soudce? podivila se. „Akorát na to bude veřejnost poukazovat a někdo může dělat problémy v případě, že se jeho dítě nedostane na školu,“ podotkla.

Zákon ukládá přiznávat nejen nově nabytý nemovitý majetek, ale také movitosti a dluhy. Vztahuje se na ně zejména proto, že rozhodují o přijímání žáků, což je správní řízení, a mají tedy přímý vztah ke státu. Naopak soudci a státní zástupci z novely vypadli.

Se skalenskou ředitelkou souhlasí i další oslovení ředitelé základních škol na Chebsku. „Co když nám začne někdo vyhrožovat jen proto, že mám třeba rodinný dům? Proč musím někomu vysvětlovat, kde jsem na něj vzal?“ poznamenal jeden z nich. Přiznávat budou vlastnická nebo jiná věcná práva k nemovitostem včetně ceny, vlastnická práva k věcem movitým včetně způsobu nabytí, cenné papíry, jejichž cena přesahuje v době nabytí 50 tisíc korun, nesplacené finanční závazky nad 100 tisíc korun.

„Podle mě je to nesmysl, ředitelé škol zdaleka nemají takové pravomoci ,aby byli tak zkorumpovatelní jako poslanci,“ mínil Cheban Jan Šebesta.

Autor: Nataša Šmatová

Kdo si myslíte, že by měl podávat majetkové přiznání

Poslanci a senátoři

40 %

Představitelé samosprávy

20 %

Soudci a státní zástupci

20 %

Vyšší policejní důstojníci

0 %

Ředitelé základních škol

20 %

Hlasovalo: 5

Anketa byla ukončena

Místo události:
25.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení