VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování je už pohodlnější

Chebsko - Nejdůležitější události třetího čtvrtletí roku 2007 na Chebsku, jak jsme je zaznamenali na stránkách Chebského deníku

31.12.2007
SDÍLEJ:

LETECKÝ DEN. Mezidnárodním leteckým dnem vyvrcholil devadesátý rok existence chebského letiště, které je nejstarší na území České republiky.Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

ČERVENEC

Začal platit zákaz výstav drůbeže. Drobní chovatelé si ale s virem ptačí chřipky hlavu nelámou.
7. 7. 2007 – magické datum, které přilákalo také mnoho párů na Chebsku do radnic.
Nová vyhláška Chebanům přikázala mít své čtyřnohé miláčky na vodítku téměř všude.
Nesouhlas a údiv vzbuzovaly u veřejnosti některá rozhodnutí Rady města Chebu, která se týkala obsazování postů ředitelů základních škol.
Letošní počasí přálo sinicím. Mírná zima a tropické teploty způsobily, že se také na vodních plochách na Chebsku přemnožily.
Jiří Dytrych, který se vydal na kole na cestu do španělského poutního místa Santiago de Compostella, se vrátil po úspěšném zdolání několik tisíc kilometrů dlouhé trasy.
Jen několik minut stačilo, aby se většina Mariánskolázeňska ocitla pod vodou. Při jedné z podvečerní bouří spadlo téměř 41 mm vody.
Takřka za kalamitu bylo možné označit rozrůstání bolševníku velkolepého na Chebsku. Ačkoli jeho likvidaci vlastníkům pozemků už několik let nařizuje zákon, agresivní rostlina si na západě Čech podmaňovala stále větší území.
Ani poutní místo Maria Loreto ve Starém Hroznatově se nevyhnulo nájezdu zlodějů.
Nudící se chebské děti několik hodin blokovaly tísňové linky.
V letních měsících začali chebští obchodníci zjišťovat, že nejčastějšími zloději se začínají stávat turisté ze sousedního Německa.
Chebští strážníci začali přísně pokutovat kuřáky, kteří nerespektovali zákaz kouření na zastávkách a nástupištích veřejné dopravy.

SRPEN

Hledsebští se stále nedočkali zahájení stavby obchvatu své obce, a to i přes to, že na něj čekají více než dva roky.
Teměř dvě stovky zaměstnanců se dozvěděly, že je chebský masokombinát v konkurzním řízení.
Po letech strádání se cestující na železnicích v regionu konečně dočkali zkvalitnění služeb. České dráhy do provozu zapojili i moderní motorové soupravy Regionova.
Osud lesa, který je historickým majetkem města Chebu v Německu, je stále plný otázek. Chebský starosta nevyloučil ani případné soudní jednání.
Hromady nepořádku v ulicích Chebu už přestaly kazit pověst města. Technické služby přichystaly opatření, která měla podobným případům zabránit. Rychlá četa bude uklízet i v neděli.
Výsledky kontroly chebských restaurací byly alarmující. Sedm mladistvých pod vlivem alkoholu.
K místům, kde by mohly konečně najít svůj klid nepohřbené ostatky německých vojáků z druhé světové války, patří i Cheb. Proti tomu se ale bouřili hlavně zástupci KSČM.

ZÁŘÍ

Mezinárodním leteckým dnem vyvrcholily na chebském letišti oslavy devadesáti let jeho existence. Dvoudenní program navštívilo několik desítek tisíc návštěvníků z Čech i sousedního Německa. K vidění zde byl nejen létající cirkus, ale také zajímavá letadla československé výroby.
O plné čtyři měsíce dříve skončilo v chebské nemocnici neurologické lůžkové oddělení. Důvodem byl nedostatek lékařů. Tři z nich totiž kvůli chystané přeměně chebského oddělení z akutního na rehabilitační dali výpověď.
Chebští studenti gymnázia měli možnost zpovídat premiéra Topolánka.
U hranic se objevila nebezpečná horečka ovcí. Nemoc přinesla další ztráty zemědělcům v regionu.
Obce na Mariánskolázeňsku brojily proti platbám za žáky. Starostům vadilo, že za dojíždějící žáky museli platit neúměrné částky.
Tisíce houbařů se sešly v Mariánských Lázních. Na výstavě byla k vidění i vzácná bedlovnice zlatá.
Poklidná houbařská výprava se pro jedenáctiletého Jakuba Chromečka a jeho otce změnila na konci prázdnin v drama, když otce postihnul těžký epileptický záchvat. Malý Kuba ale prokázal svou statečnost a s chladnou hlavou přivolal pomoc.31.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení