Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Útočiště, to je poradna pro děti, mladistvé i rodiny

Cheb - Útočiště provozuje sociální služby a poradenskou práci

16.12.2007
SDÍLEJ:

Jana Kotounová, vedoucí chebského ÚtočištěFoto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Nízkoprahový klub Útočiště oficiálně funguje v Chebu od 20. října. Do současné doby se zde pořádaly takové akce jako malování židlí barvičkami, dále se pořádalo ´Barevné odpoledne´, kdy si ´děti sami podle svých návrhů vymalovaly a vyzdobily garáž, což je jedna z částí klubu
Naše – chebské - Útočiště provozuje sociální služby a poradenskou práci. To všechno má na starost odborný tým pracovníků, který pro své klienty zajišťuje příjemné prostředí a profesionální přístup. Práce spočívá jednak v zázemí, které Útočiště dětem poskytuje, jednak v individuálním přístupu k nim.

„Kapacita klubu je v rámci otevírací doby omezena na 15 dětí, kterým se věnujeme. V průběhu roku 2008 plánujeme zprovoznit nízkoprahové mateřské centrum, kde by se pracovalo s mladými sociálně znevýhodněnými rodiči s malými dětmi, se zaměřením na nácvik rodičovského chování a dovedností, jako prevence odebrání dítěte v ranném věku do ústavního zařízení,“ řekla Jana Kotounová, která v Útočišti působí.
Děti, které sem přijdou mají možnost využít počítače s připojením na internet, ping-pongový stůl, jiné společenské místnosti, případně mohou pracovníky klubu požádat o pomoc v osobních záležitostech nebo i se školou a úkoly.

„V tomto jsme samozřejmě kapacitně omezeni, ale děti tu mají zázemí opravdu ve všem,“ dodává Kotounová.
Útočiště je tedy nízkoprahové zařízení pro děti od 6 do 15 let, které poskytuje bezpečný prostor, do kterého mohou přijít požádat o pomoc nebo radu samotné děti, které se ocitnou v situaci, již nemohou či neumí řešit vlastními silami. Kromě toho mohou přirozenou cestu navázat kontakt se svými vrstevníky, smysluplně využít vlastní čas a ´neflákat se jen tak po venku´.
V rámci klubu jsou také plánované přednášky a diskuze na různá témata. Podle Útočiště ho můžou navštěvovat ´všichni – od jedničkářů, přes skejťáky, vyznavače alternativního způsobu života až po průšviháře´.

To všechno je zajišťováno anonymně, záleží jen na každém, kolik informací o sobě poskytne.
Kromě těchto klubových záležitostí pro děti, Útočiště nabízí sanaci rodin. V praxi to znamená, že nabízí ochranu a pomoc těm, kteří jsou ohroženi dysfunkcí vlastní rodiny. Jde například o takové případy, kdy by situace mohla vyústit v odebrání dítěte z rodiny.
Sečteno podtrženo, Útočiště nabízí nenapodobitelný způsob spojení zábavy a činnosti s pomocí a prevencí ve své nejužitečnější formě v regionálním měřítku.

16.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení