Kurs rodičovských dovedností je název nového projektu chebského Útočiště o.p.s. Rodiče, kteří jej navštíví, ale nemusí mít obavy, že by nebyli ve své roli dobří. Naopak zde mají možnost dozvědět se zde spoustu dalších a nových informací.

První lekce se uskutečnila 7. listopadu, dnes se koná druhá. „Přišlo šest maminek, jedna dokonce i s tatínkem dítěte,“ uvedla lektorka Regina Navrátilová. „Tříhodinové lekce jsou rozděleny po hodinách, z toho první a poslední je společná s dítětem. Cílem našeho kurzu je motivovat rodiče, naučit je hrát si s potomkem a správně o něj pečovat. Pomáhají mi praktikantky z vyšší odborné školy, obor sociální práce,“ řekla. „Hned v první den se zároveň rodičům představily i chebské kluby Jahůdka a Klubíčko. Doufáme, že nás bude navštěvovat více maminek a tatínků,“ doplnila Navrátilová. Kurz je bezplatný, je určen rodičům dětí do tří let a koná se každý čtvrtek od 15 do 18 hodin v Útočišti, v chebské Dobrovského ulici (u hradu). Potrvá až do 30. dubna 2009.
„Podle mého názoru je dobré, když někdo mladým maminkám pomůže, ne každá má zkušenou poradkyni,“ poznamenala chebská seniorka Jindra Skalová.