V otřesných podmínkách žil ve Vackově, části Plesné, dvou až tříletý rotvajler. V kotci o rozměrech jeden krát jeden metr, ve vlastních výkalech, ho našel pracovník záchranné stanice živočichů z Tachova Karel Bobál.

„Pes je v hrozném stavu. V tom malém kotci má ještě i boudu, ale nemá možnost se tam pořádně hnout a ani není venčený,“ uvedl, když přijel na místo, aby se přesvědčil o stavu zvířete. Na místě s ním byla i veterinářka Markéta Pacltová. „Případ jsem hlásila policii už 27. května na oznámení jedné z obyvatelek, ale nic se nedělo,“ uvedla lékařka. „Asi z jiných zdrojů se o psovi dozvěděl pan Bobál, který mi volal. Proto jsme se sešli, abychom společně vyřešili, jak dále postupovat. Na místě jsem zjistila, že pes žije ve vlastních výkalech, v boudě má nazvraceno, v misce zkyslé krmení a voda na pití mu asi napršela,“ popsala otřesný zážitek. „Podle mého odhadu se jedná o dvou až tříletého psa. Vypadal ovšem hrozně. Prověšený hřbet, žádné osvalení, uzounké nohy, nafouklé břicho,“ řekla. „Podle toho, co říkali policisté, když kontaktovali majitelku, vypadá její péče tak, že dvakrát týdně jezdí psa krmit,“ dodala ještě.

Na místo dorazila také policie a starosta Plesné Miloslav Pospíšil. Na základě jeho rozhodnutí byl pes z kotce odebrán a umístěn do záchytných kotců v areálu technických služeb v Plesné.

Ještě tentýž den podal Karel Bobál s veterinární lékařkou trestní oznámení na majitelku psa. „Ano, trestní oznámení skutečně prošetřujeme,“ potvrdila chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Zatím ale nevíme, zda se jedná o trestný čin týrání zvířete, čekáme na znalecký posudek,“ sdělila.

V pátek se na místo vypravila inspektorka Krajské veterinární správy (KVS) z Karlových Varů. „Pravděpodobně podá návrh na odebrání zvířete a to bude umístěno do nejbližšího zařízení pro opuštěná zvířata,“ potvrdila ředitelka KVS Mária Slepičková.

Proti tomuto rozhodnutí se ale může majitelka zvířete odvolat a získat ho zpět do péče. Musí ale prokázat, že bude o psa řádně postaráno.

„Útulky jsou bohužel plné týraných psů,“ konstatovala ošetřovatelka chebského psího útulku Marie Lokingová.
Deník se také pokoušel získat kontakt na majitelku psa z Vackova, ale do uzávěrky se mu to nepodařilo.