Valentýnskou párty připravili učitelé a studenti na chebském gymnáziu. Všichni přítomní soutěžili, tančili a bavili se.
„Uspořádat tuto akci napadlo naší profesorku angličtiny, Annu Švecovou. Ta to celé zorganizovala,“ uvedla Jana Kalashnik, studentka sexty chebského gymnázia. „Když nám o nápadu řekla nám, líbilo se nám to,“ řekla.

Akce se konala ve valentýnsky vyzdobené tělocvičně. Studenti hned na začátku vzdali čest svátku lásky tím, že oddali několik párů. Samozřejmě neoficiálně. Boj se rozhořel zejména o pedagožku, která akci vymyslela. Po otázce 'oddávajícího', zda někdo ví o něčem, proč by se pár nemohl vzít, vykřikl jeden ze studentů: „Protože ji miluji já.“ I přes to sezdání páru pro tento večer nezabránil.

Pak následoval srdíčkový tanec. Chlapci losovali z osudí modrá srdce, dívky červená. Na každém byl napsaný někdo ze známého zamilovaného páru. Tím studenti náhodně vytvořili taneční dvojice. Nejlepší tanečníci dostali pizzu.

„Akce se mi moc líbila,“ řekla Barbora Lapáčková, další ze studentek. „Jen mě trochu mrzí, že se nezúčastnilo víc studentů. Ale rozhodně bychom byli rádi, kdyby se valentýnská párty konala i příští rok.“ Studentky se shodly, že velký dík patří Anně Švecové, která uspořádání párty věnovala mnoho času a úsilí.