Zprávu o tom, že město Cheb na letošní rok plánuje změnu v předvánočních trzích, přivítali někteří obyvatelé města rozpačitě. „Jen aby se v nových dřevěných stáncích opět neobjevili asijští obchodníci,“ poznamenala paní Marie z Chebu. „To opravdu nejsou vánoční trhy, když jdete na náměstí a vlastně se ocitnete uprostřed vietnamské tržnice,“ řekla.

„Já jsem před časem na chebském náměstí prodával vánoční zboží, ale bohužel musím konstatovat, že ačkoliv nás tam bylo mnoho s tradičním sortimentem, každý se jen přišel podívat, řekl, že je to drahé a pak si odešel nakoupit k Vietnamcům,“ řekl naopak Jiří Vacek. „Každý jen nadává, ale přitom lidé nakupují to nejlevnější a mnohdy i nekvalitní zboží,“ poznamenal.

Podle představitelů města se ale obyvatelé nemusejí ničeho podobného obávat.

„Stánky by měly být obsazeny po celý prosinec trhovci s vybraným zbožím. Preferujeme zboží vánočního charakteru, případně potraviny a občerstvení. Každý z adventních víkendů pak tržnici oživí kulturní program. Při slavnostním zahájení provozu tržnice, které se koná v sobotu 29. listopadu, bude navíc v prostoru infocentra k vidění velký betlém. Ten tady bude vystaven v rámci přeshraničního projektu nazvaného Betlémy v Marktredwitz s českými kořeny, ve kterém je Cheb partnerem,“ uvedla vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Marcela Brabačová.

Za vybavení městské tržnice, které vedle čtrnácti stánků zahrnuje i dřevěné pódium a betlém, město zaplatilo 658 tisíc korun.
„Na nové stánky se moc těším. Věřím, že radost udělají také našim občanům, kterým se dosavadní vánoční a jiné trhy na náměstí organizované soukromníkem po právu nelíbily,“ dodal starosta Jan Svoboda.

Na advent se mohou Chebané těšit již od 29. listopadu. V 16 hodin začne program k rozsvícení vánočního stromu. Koledy a taneční představení si již dnes pro návštěvníky připravuje chebská mažoretková skupina Čertice.

Vánoční trhy zahájí rovněž 29. listopadu v 10 hodin dopoledne starosta města Chebu za účasti hostů z Marktredwitz a pokaždé by měly být obsazeny někým jiným. Prodejci prý projevili velký zájem. Neděle 7. prosince bude věnována dětem, které zde nabídnou své výrobky.