Nejlepší reklama je doporučení od známých. Na tomto principu funguje poradna pro bydlení v chebské kanceláři poslance Pavla Vanouška. Ten se na ní dohodl se Sdružením na obranu nájemníků (SON).

„Já jsem se na poradnu obrátil, protože jsme se u nás v domě dohodli, že společně něco uděláme, ale jeden z majitelů bytů si to rozmyslel a neumožnil záměr v jeho bytě udělat,“ poznamenal jeden z klientů. Jeho záležitost ještě není zcela dořešena, proto nezveřejníme jeho jméno.

„Radu jsem dostal a pokračovat budu na podzim. Dozvěděl jsem se, že pokud nepomůže doporučený postup, mám se obrátit na soud,“ řekl.
„Provoz jsme zahájili 18. února letošního roku,“ sdělil Vanoušek. „Za tu dobu nás navštívilo 32 klientů. Mají u nás možnost poradenství a pokud jim nepomůže přítomný pracovník, dá se zavolat na právní poradnu SON. Každé poslední úterý v měsíci k nám jezdí i právník,“ uvedl.
Poradenskou službu mohou využít občané každé úterý mezi 10. až 12. hodinou a mezi 13. a 18. hodinou na náměstí Krále Jiřího 6.