Sraz milovníků velorexů, to není jen ukázka veteránů, je to především setkání dobrých přátel. Stejně jako v Mýtině u Lipové na Chebsku.
Hadrové vozítko si každý umí představit díky filmu Vrchní prchni. I jím se někteří účastníci inspirovali a vozí si v automobilu houslové pouzdro. Gmeiner Hermann z německého Bärnau patří mezi takové.
Na účastníky setkání čekaly různé soutěže, které vymýšlí rodina Vildova z pořadatelského teamu.
Jejich úkolem bylo například uhodnout, na kterou stranu spadne zastřelený zajíc či jak dlouho utíká do lesa. Dalším zajímavým úkolem byla střelba z pušky, ovšem nikoliv klasickým způsobem, ale po vzoru Sama Hawkinse pozadu pomocí zrcátka.
U čeho se ale muži nejvíce ´vyřádili´, byla disciplína s názvem 007. Úkolem soutěžících bylo projít chodbou v bývalých vojenských kasárnách a přinést kořist, kterou představovala plátěná taška. Aby to nebylo tak jednoduché, byli ozbrojeni paintballovou puškou a sami čelili palbě dvou ukrytých mužů. Jen málokdo přežil. „Disciplíny si člověk užije, proto sem taky jezdím,“ připustil Václav Kšír z Berouna.
„Účastním se téměř každého srazu už tři roky.“ Tentokrát s sebou vzal šestiletou dceru Káťu. „Auto je pouze dvoumístné, tak to střídám, někdy vezmu dceru či manželku, jindy kamaráda,“ doplnil.