Aktualizováno ve 13.45 (neděle) - Po dopoledním uklidnění počasí, kdy se na Chebsku i ukázalo slunce, došlo po poledni k dalšímu zhoršení. Téměř neustále drobně sněží. Fouká vítr o rychlosti 14 kilometrů za hodinu. Ten v nárazech dokonce dosahuje rychlosti 46,8 kilometru za hodinu. Teploty se pohybují těsně pod bodem mrazu. Sněhová pokrývka na Chebsku dosahuje zhruba dvanácti centimetrů. Mariánskolázeňsko hlásí dvojnásobek.

Aktualizováno ve 13.20 (neděle) - Na křižovatce ulic Evropská a Valdštejnova v Chebu došlo k dopravní nehodě. Z jednoho z vozidel unikl olej.

Aktualizováno v 11.20 (neděle) - Většina hlavních silnic na Chebsku je po chemickém posypu mokrá. Problémy nejsou ani ve známých stoupáních na silnici č. I/21 na Manském Dvoře a Houpačce u Velké Hleďsebe. Hlavní ulice v Mariánských Lázních je bez problémů sjízdná. Cesta z Mariánských Lázní na Zádub – Závišín a dál je pokrytá uježděnou vrstvou sněhu. Se zimními gumami a jistou dávkou opatrnosti je ale v pohodě průjezdná.

Aktualizováno v 16.10 (sobota) - Husté sněžení doprovázené větrem, při kterém se tvoří sněhové jazyky, přineslo další dopravní nehody v regionu. K jedné došlo na silnici č.I/64 v Aši , druhá je hlášená z Březové u Karlových Varů. Teploty se pohybují okolo dvou stupňů pod bodem mrazu. V Chebu je zhruba šest centimetrů sněhu.

Aktualizováno ve 13.20 (sobota) - Všichni silničáři na Chebsku byli celé dopoledne v terénu a odstraňovali sníh. Momentálně by měly být všechny silnice sjízdné. Vítr se v regionu utišil, jen v Krušných horách je kvůli silnému větru špatná viditelnost. V Chebu na Skalce spadl strom, hasiči ho museli odstranit, spadl přímo na pěší zóně

Aktualizováno v 9.25 hodin (sobota) - Policisté na Chebsku už řeší první dopravní nehody. K jedné došlo v Chebuna výjezdu směrem na hraniční přechod Svatý Kříž. Druhá dopravní nehoda je hlášená z Hazlova kde havaroval nákladní automobil.

Aktualizováno 9.15 hodin (sobota) - První sníh způsobil na Chebsku řadu problémů. Silnice jsou sice po chemickém posypu většinou mokré a pokryté rozbředlou vrstvou sněhu, ale řidiči musí dávat velký pozor. Silnice č. I/21 mezi Mariánskými Lázněmi a Chebem je s jistou dávkou opatrnosti sjízdná. V úseku u Okrouhlé se při panujícím větru a slabém sněžení začínají vytvářet sněhové jazyky. Rychlostní silnice R6 u Chebu byla kolem půl osmé ráno pokrytá slabou vrstvou sněhu. Po deváté hodině je už mokrá. Silnice č. I/21 mezi Drmoulem a Trstěnicemi na Mariánskolázeňsku je pokrytá náledím.

Aktualizováno 18.45 - Meteorologové varují před vydatným sněžením. V pátek večer a v noci na sobotu se bude na mokrých komunikacích tvořit náledí. V pátek večer se místy vyskytnou silné sněhové přeháňky, intenzita sněžení může být až 5 centimetrů za hodinu. Je také prodloužena výstraha před náledím. To by se mohlo v Karlovarském kraji tvořit až do poledne v sobotu 22. listopadu. Výstraha před sněhovými jazyky a závějemi platí až do nedělního večera 23 hodin.

Aktualizováno 18.30 - Teplota vzduchu na chebské meteostanici klesla pod bod mrazu na hodnotu - 0,3 stupně. Řidiči i chodci by si měli dát pozor na komunikacích, které začínají pomalu namrzat. Silnice č. I/21 z Plzně do Chebu je sjízdná. Problémy nejsou ani černošínských zatáčkách. Sněhový poprašek leží na polích zhruba od Černošína směrem k Mariánským Lázním

Aktualizováno 18.10 - Sníh s deštěm a silný vítr zasáhly v pátek 21. listopadu odpoledne znovu Chebsko. Hasiči museli dokonce vyjíždět k popadaným stromům. V Mariánských Lázních-Úšovicích spadly tři stromy přes jednu z místních komunikaci. Hasiči je odststraňují. Odpolední náraz větru měl v Chebu rychlost 54 km/hod. Navíc meteorologové varují před dalším větrem, který se má regionem přehnat v noci na sobotu.

Aktualizováno 12.10 - V Mariánských Lázních hustě sněží. Na silnicích leží pět až deset centimetrů mokrého sněhu. Silnice jsou sjízdné s velkou dávkou opatrnosti. V Chebu prší. Déšť občas střídají velké vločky sněhu. Počasí je proměnlivé. Před několika minutami v Chebu dokonce svítilo slunce.

Aktualizováno 10.00 - Chebští hasiči právě zasahují u Svatého Kříže. Na vozovku mez Svatým Křížem a chebskou částí Háje spadl strom.

Aktualizováno 8.00 - Ve čtvrtek 20. listopadu okolo 16 hodiny v rozmezí necelé půlhodiny, zasahovali hasiči v Bochově a Horním Slavkově – Kounici v souvislosti s větrným počasím. V obou případech se jednalo o utržené střešní plechy, které na objektech ohrožovaly okolí. V obou případech se hasičům podařilo utržené plechy opět připevnit. (mluvčí hasičů František Petr)

Aktualizováno 7.20 - Na Chebsku začalo v pátek 21. ledna nad ránem sněžit. Silnice na Mariánskolázeňsku opokrývá slabá vrstva rozbředlého sněhu. Za posledních dvacetčtyři hodin spadlo na chebsku zhruba 10 milimetrů srážek.Ve Slapanech na Chebsku to bylo 10,3 mm, v Mariánských Lázních 13,4 mm.

Aktualizováno 18.35 - Český hydrometeorologický ústav vydal ve čtvrtek 20. listopadu varování před silným větrem, náledím a sněhem. Výstraha před silným větrem platí v Karlovarském kraji až do 6 hodin v sobotu 22. listopadu. Varování před náledím platí v Karlovarském kraji od 15. hodiny pátku 21. listopadu do 12. hodiny v sobotu 22. listopadu. Ve stejné době se mají v Karlovarském kraji tvořit sněhové jazyky a závěje.

Aktualizováno 16.25 - Podle posledních údajů ze čtvrtka 20. listopadu 16 hodin vítr na Chebsku znovu zesílil. Na meteostanici v Chebu naměřili nejsilnější náraz větru o rychlosti 57,6 kilometru za hodinu.

Aktualizováno 15.50 - Vítr na Chebsku ve čtvrtek 20. listopadu v odpoledních hodinách opět zesílil. Meteostanice zaznamenala poryv o rychlosti 54 kilometrů za hodinu.

Čtvrtek 20. listopadu ráno

Varování meteorologů před silným větrem se opět vyplnilo. Několik výpadků elektrické energie potrápilo hlavně maminky, když vypravovaly své děti do škol.

„Potřebovala jsem synovi přežehlit jeho oblíbenou mikinu. Od půl sedmé ráno během hodiny tak čtyřikrát nebo pětkrát vypadl proud,“ postěžovala si Vendula Macháčková z Chebu – Zlatého vrchu.
Nebyla sama. koho zaskočilo několik výpadků elektrické energie. „Ráno jsme se s dcerou nemohly ani pořádně namalovat. Zrovna když jsem si dělala oči, vypnuli proud,“ poznamenala Naďa Černá z Chebu. „Málem jsem si řasenkou vypíchla oko. V televizi jsem sice zaznamenala varování před větrem, ale tady v Chebu mi to tak silné nepřipadalo,“ dodala.

Další krátkodobá přerušení elektrického proudu zaznamenali Chebané v oblasti Růžového kopečku a Jakubské ulice. Několikrát se také odmlčelo chebské radio Egrensis.
Větrné poryvy dokonce přinutily řadu obchodníků v centru města schovat alespoň
v dopoledních hodinách reklamní ´áčka ´ z chodníků. Vítr je neustále vyvracel.

Vítr v ranních hodinách na Chebsku postupně zesiloval. Zatímco ještě kolem sedmé hodiny ranní foukal rychlostí 22 kilometrů za hodinu a v nárazech dosahoval 46 kilometrů, o hodinu později už výrazně zesílil. Na meteorologické stanici v Chebu naměřili větru rychlost 25,2 km/hod, v nárazu dokonce 50,4 kilometru za hodinu. Podle Beaufortovy stupnice síly větru to znamená spodní hranici mírného vichru. V průběhu dopoledních hodin se vítr postupně uklidnil.

Podle energetiků nezpůsobilo čtvrteční větrné ráno vážnější problémy.
„V případě krátkodobých několikavteřinových výpadků energie zapracovala protizkratová ochrana ve chvílích, kdy se dotkly větrem rozkmitané dráty,“ vysvětlil ranní poruchy Martin Sobotka, mluvčí společnosti ČEZ pro západní Čechy. „V podstatě se jednalo o lokální poruchy, které trvaly jen krátkou dobu. Nezaznamenali jsme žádné spadlé stromy nebo větve v rozvodech,“ dodal.

Další rozmary počasí potrápí Česko v pátek. Mělo by začít sněžit i v oblastech s nadmořskou výškou kolem šestset metrů nad mořem. Hydrometeorologický ústav dokonce vydal varování pro Karlovarský kraj před silným větrem, které je v platnosti až do soboty 22. listopadu a náledím. To má přijít v pátek po 15. hodině.