Obyvatele Chebska čekají už dnes a zítra volby do Evropského parlamentu. První den, v pátek 5. června, se volební místnosti otevřou ve 14 a zavřou ve 22 hodin a druhý den, v sobotu 6. června, mohou lidé volit od 8 do 14 hodin. Volební urny se budou ve většině případů nacházet na stejných místech jako při loňských říjnových volbách do zastupitelstva kraje a do Senátu.

V Chebu ovšem dochází ve dvou případech ke změnám. Volební místnost pro okrsek číslo 23 je přesunuta ze školního statku v Dolních Dvorech do administrativní budovy dopravní společnosti Autobusy Karlovy Vary v Nižnětagilské ulici a pro okrsek číslo 31 z klubovny ve sportovním areálu TJ Hrozňatov do 6. základní školy v ulici Obětí nacismu v Chebu. Informovala o tom na webových stránkách Chebu mluvčí městského úřadu Martina Kuželová.
Pro ty, kdo nevědí, který volební okrsek je ten jejich, jsou informace vyvěšeny na stránkách města v sekci tiskové zprávy.

„Oznámení o době a místě konání voleb jsou na úřední desce na stránkách města,“ poznamenal také mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Město Aš má celkem 14 volebních okrsků.

Stejné informace najdou voliči i na stránkách Mariánských Lázní. Tady je volebních okrsků 17.

„Na naší politické scéně není podle mého názoru výraznější osobnost,“ poznamenala Chebanka Iveta Karasová. „Strany jen mění volební programy podle toho, co se jim právě hodí. Vážně uvažuji o tom, že k volbám nepůjdu,“ řekla. „Na druhou stranu ale dám šanci někomu, koho osobně bych já v Evropském parlamentu vidět nechtěla,“ povzdechla si. „Chtělo by to někoho nového,“ dodala.