Jubilejní desátý ročník Mezinárodního turnaje ve stolním tenise vozíčkářů zahájili v sobotu krátkým soubojem hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel a starosta Chebu Jan Svoboda. Vítězem se stal chebský starosta.

V samotném turnaji se soutěžilo v kategoriích A, B, C, přičemž posledně jmenovaná byla obsazena nejsilněji. Soupeřilo v ní 23 tenistů.
V kategorii B hrál i Milan Krejčí. Do Chebu vážil cestu od Prahy.
„Trénuji jen jednou týdně, je to málo, ale nejsou lidi. Všichni jsme zaměstnaní, tak není čas. Občas někam zajedu a uhraji něco, abych nespadl do céčka, tam už se mi nechce,“ řekl.

Mezi ty nejlepší patří český reprezentant Michal Stefanu z Nového Města. Letos se zúčastní olympiády v Pekingu. „Koná se 6. září a bude to má poslední. Už jsem nechtěl ani na ni, ale přemluvili mě. Teď už netrénuji, začnu před olympiádou. Věnuji se spíše velkému tenisu,“ svěřil se.
Nejlepší v kategorii A se stal Němec Dietmar Kober z Bayreuthu. Za ním skončil René Tauš z Liberce. „Náš nejlepší stolní tenista Michal Stefanu nakonec obsadit třetí místo,“ poznamenal jeden z organizátorů Tomáš Harant.

V kategorii B zvítězil Jiří Suchánek z Liberce, za ním Pavel Urban z Prahy a jako třetí skončil Radek Skyba z Ostravy. V kategorii C, kde soutěžilo i nejvíc chebských hráčů se na první pozici probojoval Marek Schmidt ze Vsetína, druhý byl Daniel Bíha z Prahy a třetí Hartmut Zahn z Halle.
Chebští borci zůstali daleko za nejlepšími, ale dobře se pobavili. Miloš Kalousek obsadil v kategorii A dvanácté místo a Tomáš Harant čtrnácté. V béčku byl nejlepší z chebských hráčů Jan Kubaň na sedmém místě.

Kategorie C znamenala pro Miroslava Hrbka sedmé místo, pro Lukáše Leskovjana sedmnácté, pro Josefa Rejtíře osmnácté a pro Luboše nejedlého devatenácté.
Na závěr turnaje si hráči užili společného grilování a už se těší na další ročník.