VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na trati mezi Chebem a Plzní začíná další výluka

Chebsko - Místo vlaků budou mezi Planou a Lázněmi Kynžvart jezdit autobusy. Kvůli výlukovým autobusům se muselo v Chebu rozšířittaké parkoviště před nádražím

2.8.2009
SDÍLEJ:

NÁHRADNÍ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA čeká na všechny cestující na železniční trati z Chebu do Plzně v úseku Lázně Kynžvart a Planá. Budou muset přesedat. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Místo vlaků budou jezdit autobusy. To je důsledek pokračující výstavby III. železničního koridoru mezi stanicemi Planá u Mariánských Lázní a Lázně Kynžvart. Nepřetržitá výluka se dotkne všech cestujících.

„Výluka začne 3. srpna a potrvá nepřetržitě až do 3. prosince 2009,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah (ČD) v Karlových Varech.

Oprava trati
Opravovaný úsek je dlouhý 18 kilometrů. Náklady na rekonstrukci jsou 1,4 miliardy korun. Okolo trati vznikne 3,4 kilometru protihlukových stěn.

Kromě nepopulárního přesedání na náhradní autobusovou dopravu se musí cestující připravit na změny jízdního řádu. Některé spoje, hlavně ze stanice Františkovy Lázně a Lázně Kynžvart budou odjíždět dříve.
Místo rychlíků budou v úseku Františkovy Lázně – Cheb – Planá u Mariánských Lázní jezdit tři přímé a jeden zastávkový autobus. V pátek, sobotu, neděli a v pondělí je bude posilovat další přímý spoj.
„Od 31. srpna 2009 budou autobusy posíleny v pátek a v neděli až na počet osm, protože začne školní rok a výrazně přibude školní mládeže,“ dodala mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

To ale znamená, že ve špičkách se před chebským nádražím může najednou objevit až šestnáct autobusů. ČD proto ve spolupráci s chebskou radnicí zajistily rozšíření parkoviště před nádražím betonovými citybloky. Cílem bylo zajistit bezpečný nástap a výstup cestujících z výlukových autobusů.
Optimalizaci (rekonstrukci) železniční trati zajišťuje společnost EUROVIA CS.

„Úplná uzavírka trati je nutná z důvodu bezpečnosti cestujících. Nepřetržitá výluka umožní intenzívní práce na stavbě a tím její rychlejší uvedení do provozu,“ sdělil ředitel výstavby Radomír Barták z EUROVIA CS.
Kromě opravy železniční trati se cestující dočkají modernizace železničních stanic Chodová Planá, Mariánské Lázně a Valy. Nová nástupiště budou bezbariérová a přístupná pro tělesně postižené i matky s kočárky.

„V Mariánských Lázních pak bude zřízena zcela nová replika původního zastřešení nástupišť,“ poznamenala tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS Iveta Štočková.
Na konci roku 2009 má být hotová také rekonstrukce nádraží v Mariánských Lázních, kterou zajišťuje společnost Grande Stazioni. České dráhy tady už ve čtvrtek 30. července otevřeli nové ČD centrum.

#nahled|https://g.denik.cz/18/61/cheb_vylukovy_jizdni_rad_1_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/18/61/cheb_vylukovy_jizdni_rad_1.jpg|Výlukový jízdní řád - 1. část#
#nahled|https://g.denik.cz/18/61/cheb_vylukovy_jizdni_rad_2_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/18/61/cheb_vylukovy_jizdni_rad_2.jpg|Výlukový jízdní řád - 2. část#
#nahled|https://g.denik.cz/18/61/cheb_vylukovy_jizdni_rad_3_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/18/61/cheb_vylukovy_jizdni_rad_3.jpg|Výlukový jízdní řád - 3. část#


Autor: Petr Przeczek

2.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení