Amatérský badatel Jaromír Rendl z Chebu, který se vždy zajímal o přístroje, jež mohou být nápomocné člověku, se nám pochlubil novinkou, harmonizérem, který v Chebu pomáhá asi půl roku. Tato pomůcka je doslova opředená historií a tajemnem.

Přiblížíte laikům historickou předlohu vašeho harmonizéru?
Před více než 120 lety vyrobil německý inženýr chemie Korschelt přístroj, který by mu napomáhal v jeho praxi, kdy takzvaně magnetizoval lidi. Jeho vlastní energie už na to nestačila a potřeboval jakousi pomůcku. Působil také u císařského dvora v Japonsku. A na základě poznatků z asijského učení si zhotovil něco jako svého pomocníka. Při návratu do Německa pak smontoval asi dvacet přístrojů využívající těchto poznatků. Jen jeden byl opravdu zvláštní a zaujal nás – nepracoval totiž na využití výbojů, ale na principu vesmírné energie.

Co to znamenalo pro chebské badatele?
My jsme na základě poznatků zmíněného odborníka také přichystali určitou pomůcku a tu nazýváme harmonizér. Srovnává totiž energii v hladinách takzvaných čaker.

Byl jste na shánění podkladů i na tu technickou část sám?
Na vývoji naší chebské novinky v pomoci lidem s nejrůznějšími nesnázemi jsem samozřejmě pracoval s kolegy. Jmenovat mohu například Václava Reta z Chebu.

Prozradíte zdroje informací?
Něco jsme vystudovali na internetu. Něco je z knih. Dokonce jsme se dostali i k německému válečnému archivu. Tam bylo také množství zajímavých materiálů související z naším výzkumem.

Harmonizér..?
Aparát má pracovat univerzálně. To znamená, že může pomoci komukoliv. Tělo člověka si pak samo určí, co si z toho vybere. Příchozí energie má například urychlit rehabilitaci a hojení. Lék vám vlastně také účinkuje jen tak, že si tělo z něj něco vzalo. Mne samotnému přístroj asi pomohl od invalidního důchodu.

V souvislosti s harmonizérem často padá slovo historie…
Přístroj je vlastně kromě trojnožky dokonalou replikou svého předchůdce z roku 1882. Ta trojnožka je stará pouze třicet let a dříve nosila nivelační přístroj.

U vašeho zařízení vidím také připojení k elektrické síti. To mi nějak nekoresponduje se 126 let starým patentem.
Ta elektrika je zde vlastně kvůli ochraně proti elektrosmogu . Dnes je jím vzduch bohužel zcela zamořený. Což před tak dávnou dobou samozřejmě nebylo.⋌