„Á, zima už je tady,“ konstatovali s úsměvem Chebané, když včera viděli, co se děje na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Za zvědavých pohledů turistů začali pracovníci společnosti Chetes obě historické kašny na náměstí připravovat na období sněhu a mrazu.

Na zimu dostanou obě kašny své dnes již tradiční slušivé stříšky. Ty jsou přes celý rok ukryté ve skladu a ke slovu přijdou jen přes zimu.
Ochrání prázdné nádrže na vodu nejen před padajícím listím nebo nepřízní počasí, ale také před vandaly. Dlažební kostky nebo jiné těžké předměty, které by někdo vhodil do prázdné nádrže, by totiž mohly prorazit jejich dno. Celé zastřešení zabralo partě z Chetesu dopoledne.
Obyvatelům a návštěvníkům města střechy na kašnách příliš nevadí.

„Aspoň kašny nedojdou přes zimu k úhoně. I ty stříšky naštěstí vypadají pořádně a na náměstí se docela hodí,“ pochválila péči o kašny Jitka Černá z Chebu. „Doufám alespoň, že ta letošní zima bude konečně taková, aby se ty stříšky vyplatily. Vždyť poslední dvě zimy nejenže nebyl vůbec žádný sníh, ale vlastně ani pořádně nemrzlo,“ poznamenala Chebanka s úsměvem.