Do chebské městské pokladny možná přibudou další finance. Pracovníci úřadu se snaží získat dotaci, která by mimo jiné konečně mohla vyřešit problém kritického nedostatku parkovacích míst.

„Získání dotace by umožnilo do zlepšení životních podmínek na sídlišti Zlatý vrch investovat nemalé finanční prostředky,“ uvedl vedoucí odboru pro dotační politiku Miroslav Hofrajtr. „Pokud bude naše žádost vyhodnocena kladně, rýsuje se možnost investovat v této lokalitě v letech 2009 až 2013 částku kolem 250 milionů korun. Dotace by z toho činila až 60 procent, tedy 150 milionů.“

Dotace by neposloužila pouze na zlepšení kritické situace parkování. Obyvatelé sídliště by se dočkali také nových dětských hřišť, zateplení domů, výměny oken a podobně. „V letošním roce se nám už podařilo z fondů Evropské unie získat významné dotace, třeba 127 milionů na rekonstrukci pěší zóny, nebo téměř 15 milionů na vybudování další části cyklostezky Cheb - Waldsassen.

Někteří obyvatelé sídliště ale zůstávají skeptičtí.

„Je sice hezké, že bychom zde měli mít víc parkovacích míst, ale podle mého názoru už není kde je zde vytvořit,“ řekl dvaatřicetiletý Vladimír Nový. „Slyšel jsem, že parkovací dům zde město udělat nechce. V tom případě ale jinou možnost nevidím.“

Důvod, proč chce město investovat právě do Zlatého vrchu, je několik. „Projekt je určený pro lokality, které jsou pod průměrem daného města,“ vysvětlil již dříve chebský místostarosta Miroslav Plevný. „To znamená, že musí splnit mnohá kritéria. Proto v tomto programu neřešíme třeba Spáleniště,“ uvedl. Částka by se pak měla rozdělit do tří typů investic. „V rámci získaných financí může třeba polovina putovat do komunikací sídliště, zde třeba také na parkování,“ sdělil místostarosta. Další část by posloužila k technickému zhodnocení bytových domů, a to nejen městských. „Třetí díl by byl určený na úpravu okolí, v tomto případě parku nad sídlištěm,“ dodal.