Ani patnáctikilový pytel granulí za zadním sklem auta neušel pozornosti zvědavce na chebském Kostelním náměstí. Zvolil proto nejjednodušší způsob, jak se do vozidla podívat a rozbil zadní sklo. Zklamaně ale odešel, protože v autě už zřejmě nic nestálo za jeho pozornost. Nicméně majitelka měla přidělanou práci. Nové zadní sklo si musela zaplatit sama, protože pachatele se nepodařilo najít.

Mnozí lidé si ovšem v autech nechávají mnohem cennější věci. Domnívají se, že právě jim nikdo auto nevykrade.
Pro zloděje dělá auto atraktivním, to, co vidí za sklem. „Ve vozidle nenechávejte doklady ani klíče, cenné věci jako jsou telefony, fotoaparáty, notebooky, kabelky vždy berte s sebou,“ radí chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

„Věci jako mobil si přes noc určitě beru domů, nenechávám je tam,“ řekl Karel Mydloch z Chebu. „Ale přes den, když jdu třeba za kamarádem, nechávám je v autě. Dávám si ale pozor, protože v Chebu k tomu mám důvod,“ dodal.

„Vždy se přesvědčte, že jste vozidlo uzamkli a máte zavřená okna,“ upřesnila ještě policejní mluvčí.

„Sama auto nemám, ale moji kamarádi si nikdy nenechávají věci ve voze,“ řekla Markéta Tichá z Prahy. „Jsou velmi opatrní a neschovávají ani tašky pod deku,“ dodala Tichá.

V případě, že se do vozidla někdo přeci jen vloupá, je nutné neotálet a co nejdříve nahlásit krádež na policii.

„Nikdy s vykradeným vozidlem nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy,“ radí chebská policejní mluvčí, jak se v podobné situaci zachovat.
Policisté zároveň nabádají, aby se lidé chovali jako slušní občané. „Nebuďte lhostejní a pokud vidíte podezřelou osobu pohybující se mezi zaparkovanými vozidly, volejte policii. Příště klidně může být ohrožen váš majetek a něčí pomoc vám potom přijde vhod,“ doplnila Hrušková.

(Hoai Le Thi, Nataša Šmatová)