Muž, který oznámil, že kdosi dělá nepořádek kolem popelnic, dostal tak říkajíc přes ústa.

Všímavost Chebana muže rozčílila

„Městská policie Cheb přijala oznámení, že ve Školní ulici došlo k fyzické potyčce mezi dvěma muži,“ uvedl velitel hlídkové služby Městské policie (MP) Cheb Stanislav Makovička.
Kromě hlídky MP dorazila do ulice také státní policie. „Strážníci provedli zákrok k ukončení potyčky,“ poznamenal Makovička.

K celému konfliktu došlo, když kolemjdoucí upozornil muže, že přehrabováním v popelnici udělal kolem nepořádek.
„Na toto muž přehrabující odpad reagoval tím, že jej udeřil do obličeje a snažil se jej opakovaně napadat. Napadený se útoku úspěšně bránil, útočníka si na místě převzala hlídka Policie ČR pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví,“ doplnil Makovička.
„Pak ať se nikdo nediví, že se člověk raději otočí zády, než aby cokoliv oznámil,“ reagoval Cheban Martin Tomášek.

Poškozený znal jméno útočníka

Znalost místních se chebským strážníkům vyplatila ve druhém případě při hledání útočníka, který společně s dalším mužem napadl mladíka v Chebu.
„Na tísňovou linku jsme přijali oznámení, že na pěší zóně u prodejny mobilních telefonů nějací dva mladíci zatáhli třetího do průjezdu, kde ho bijí,“ popsal případ Makovička.

Na místo okamžitě vyrazily hlídky MP. Tady se k nim přihlásil poškozený a řekl strážníkům, kudy pachatel utekl, a popsal jeho oblečení. Dokonce znal i jeho jméno. „Jelikož se jednalo o známou firmu, podařilo se strážníkům během několika minut uvedeného jednadvacetiletého mladíka zadržet na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad,“ sdělil Makovička. Mladý muž putoval do rukou Policie ČR, kde si vyslechl obvinění pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.