Polštářovou bitvu zažilo Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu. Ta byla bojem proti Chebnu. „Chebnu je chebská nuda,“ přiblížil jeden z organizátorů ak­ce.

Polštářovou bitvu svolalo chebské umělecké uskupení Umskup, což je parta patnácti lidí. Akce začala v pátek v osm hodin večer a trvala pět minut. Účastníci, jejichž počet se vyšplhal k pěti stovkám, bitvy se začali scházet už půl hodinu před začátkem, polštáře nenápadně schované v baťůžkách, pod trikem nebo v taškách.

„O akci jsem se dozvěděl na Facebooku,“ řekl jeden z bitkařů Pavel Hrouda. „Neváhal jsem ani chvilku. Takových akcí se účastním opravdu rád.“ Právě sociální sítí se pozvánka na tuto výjimečnou akci rozšiřovala. Množství lidí, kteří na náměstí dorazilo, překvapilo i samotné organizátory. „Tolik jsme jich opravdu nečekali,“ sdělil jeden z členů Umskupu.

„Bylo to naprosto skvělé,“ uvedl těsně po bitvě Dominik, jehož hlava byla pokrytá peřím. „Můj polštář sice nevydržel, ale s tím jsem ani nepočítal. S některými kousky to ale pěkně bolelo. Vůbec bych se nedivil, kdybych byl samá modřina. “

„Bylo to výborné,“ usmála se Veronika z Chebu. „Cheb by potřeboval víc takových úžasných akcí. Jsem pro každou legraci, takže jsem se s radostí připojila. Byl to naprosto jednoduchý a přitom geniální nápad. Tleskám organizátorům. Jestli bude v Chebu ještě nějaká podobná akce, velice ráda se jí opět zúčastním.“