Ke změnám v místní hromadné dopravě se mohli minulý týden na veřejném jednání vyjádřit občané Chebu. Na úřad přišlo oficiálně zhruba 30 připomínek. Asi polovina byla zapracována.

„Překvapilo mě, že se žádná připomínka netýkala učiněných změn – zrušení či posunutí linky. Jednalo se ale spíš o zcela nové požadavky,“ uvedl chebský místostarosta Vladimír Hartmann. Jak podotkl, jednou ze žádostí bylo například prodloužení podhradské linky až do Hroznatova. Tam se teď totiž cestující dostávají přes Svatý Kříž.

„V současné době již nejsme takovému požadavku schopní vyhovět, ale určitě budeme o změně uvažovat pro další rok,“ uvedl.

Změny, které začínají platit od 1. července, se týkají také zlepšení návaznost městské hromadné dopravy na vlakové spoje, minimálně využívané linky byly zrušené. Už od počátku července začne také platit příjemná změna pro obyvatele od 65 let. Pokud si koupí celoroční kartu za 150 korun, budou moct jezdit zdarma. I to by mohlo některé občany přesvědčit, aby autobus víc využívali.

„Je mi 71 a ne vždy je možné jít pěšky,“ řekl Cheban Jaroslav Slavík. „Když je špatný tlak, hodí se, že můžu jet autobusem a nemusím shánět drobné.“