Do mega nápadů poslali lidé čtyřiadvacet návrhů.

„Do hlasování jich prošlo sedmnáct,“ informovala mluvčí chebské radnice Simona Liptáková. Nyní o těch, které budou realizovány, rozhodnou občané města elektronickou formou od 4. května. „Mega nápady je název pro chebský participativní rozpočet. Na rozdíl od předešlé maximální výše částky na jeden nápad, která byla půl milionu korun, je pro druhý ročník připravena částka milion korun,“ uvedla.

A je opravdu z čeho vybírat. Občané města navrhli například projekt piano pro všechny, zkulturnění hřiště na plážový volejbal na koupališti Dřenice nebo vybudování veřejného osvětlení na přístupové cestě v okrajové lokalitě města či vybudování dvou relaxačních zón s panoramatickým výhledem na Cheb a jeho okolí. Také navrhli venkovní hřiště s umělým povrchem na florbal, nástavbu Bismarckovy rozhledny či vybudování nového kontaktního minizoo. Jasno o tom, které z návrhů se budou z letošního participativního rozpočtu realizovat, by mělo být v polovině května. Hlasovat budou moci Chebané až do 15. května.

V loňském roce mezi úspěšné projekty patřilo například rozšíření a úprava jízdárny v Domě dětí a mládeže Sova Cheb nebo projekt Oříšky, v rámci kterého byly v parku v Hradební ulici umístěny budky pro veverky. Uspěla také stavba kuličkové dráhy, Goethova terasa nebo rozšíření virtuální historické podoby města Chebu.