Největší zájem jak u místních, tak i u turistů vzbuzují obří květníky, které jsou doslova obsypané barevnými květy.

Na svědomí je mají zaměstnanci odboru životního prostředí a samotné město, které nádoby na květiny zakoupilo. „Květiny nám poskytla firma Zahrady Loket," řekl vedoucí odboru životního prostředí Viktor Kudláček. „Je to už druhým rokem, co máme od této firmy výzdobu. Minulým rokem to však bylo jen v omezeném počtu na náměstí.

Tentokrát jsme jim zadali i přípravu veškeré mobilní zeleně v Chebu, protože to pro nás technické služby nebyly schopné zařídit tak, jak jsme požadovali," vysvětlil. „Celou výzdobu firma zajistila včetně substrátů a nádob na květiny tak, aby byl výsledný efekt co nejlepší, a to se myslím podařilo. Doufáme, že díky tomu se příští rok přihlásíme do soutěže ´Zelené město´, na kterou se připravujeme," dodal.

„Celý koncept je z katalogu Green City," řekl pracovník odboru životního prostředí Petr Dvořák. „Nádoby na zeleň jsme zakoupili jako město. O údržbu květin se stará již jmenovaná firma. Zalévá květiny včetně substrátů, a to dokonce v noci. Už se nám stalo, že občanka Chebu volala policii, protože se lekla, že přijeli zloději s dodávkou," upřesnil.